GÜNDEM

SGK’dan emekliyi sevinçten uçuracak müjde! Anlaşma sağlandı, en az 5000 TL karşılıksız ödeme yapılacak

SGK 14 milyon emekliye müjde verdi. Kasım ayında emeklilere en az 5000 TL karşılıksız ödeme yapılacak. Anlaşma sağlandı, imzalar atıldı.

SGK’dan emekliyi sevinçten uçuracak müjde! Anlaşma sağlandı, en az 5000 TL karşılıksız ödeme yapılacak. Milyonlarca emekli için Kasım ayında güzel haberler şimdiden gelmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu son dakika açıklaması ile emeklilere müjdeyi bildirdi. 19 banka ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında anlaşma yapıldı. Kasım ayında emeklilerin maaşına ek olarak 5000 TL ödeme gelecek. En az 5000 TL olarak yapılacak ödemeler bankalar tarafından arttırılabilir. Peki, Kasım ayında ne kadar emekli promosyonu verilecek? Kasım ayı emekli maaş promosyonu son dakika gelişmeleri haberimizde…

Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri sevinçten havalara uçuracak Müjdeli haberi verdi. Emekliler için Kasım ayında SGK’dan Maaş promosyonu hamlesi geldi. yeniden 19 banka ile masaya oturan Sosyal Güvenlik Kurumu promosyon sözleşmelerine güncelledi. Artık kamu bankaları ve özel bankalar 1 Kasım tarihinden itibaren SGK’nın yeni anlaşması doğrultusunda maaş promosyonu ödemesi yapacak. promosyon ödemesi en az 5000 TL olacak Fakat bankalar kendi istekleri doğrultusunda promosyon tutarını arttırma şansına sahip. zaten son yapılan güncelleme sonrasında da bankalar kendi insiyatifleri doğrultusunda promosyon ödemesi yapmıştı. Kasım ayından itibaren de Bankaların taban promosyon ücretinin çok üstünde ödeme vereceği tahmin ediliyor. Peki, kasım ayı emekli maaş promosyonu ne kadar olacak?

2022 KASIM AYI EMEKLİ MAAŞ PROMOSYON ÖDEMELERİ BELLİ OLDU

SGK ve bankalar arasında yeni protokol imzalandı. yapılan yeni promosyon anlaşması ile birlikte 2022 kasım ayı emekli promosyon ödemeleri de yeni rakamlar ortaya çıktı. Yapılan sözleşmeye göre bankalar Kasım ayından itibaren emekliye en az 5000 TL Maaş promosyonu ödemek zorunda. aynı şekilde bankalar kendi insiyatifleri ile bu promosyon tutarını arttırabilir. SGK’nın belirlediği 3 yıllık en düşük promosyon rakamı taban 5000 TL oldu. Ancak tavan uygulama yapılmadı. yani bankalar kendi İstedikleri kadar promosyon ödeyebilecek. SGK’nın yaptığı bu sözleşme 19 banka için geçerli ve aralarında kamu bankaları da bulunuyor.

3 YILLIK SÖZLEŞME İMZALANACAK

Bankalar ve SGK arasında protokol yapıldı ancak emekliler ve bankalar arasında da yeni sözleşmeleri imzalanacak. SGK’nın uyguladığı bu protokol 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu tarihten sonra bankalar ve emekliler yeniden sözleşmelerini imzalayarak taban fiyat uygulaması üzerinden Promosyon anlaşmaları yapmaya başlayacak. söz konusu promosyon tutarı 3 yıllık Sözleşme için geçerli olacak.

Özel bankalar şu anda zaten 7.500 liraya varan promosyon fırsatları sunuyor. Ancak Kasım ayında SGK yeni düzenlemesinin de devreye girmesi ile beraber bankaların ödeyeceği tutarında artacağı tahmin ediliyor. Yani bankalar hem daha yüksek promosyon verebilir hem de ek nakit ödülü fırsatları ile emeklilerin daha fazla kazanmasını sağlayabilir. Kasım ayının gelmesi ile birlikte bankaların yeni rakamlarını da peş peşe açıklayacakları tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu