GÜNDEM

Sigortalı olmayan kadınlara devletten yardım verilecek! 1000 TL aylık nakdi destek için başvuru şart

Sigortası olmayan ve ev işleri ile meşgul olan kadınlara güzel haber. Başvuru yapana devletten destek verilecek. 1000 lira aylık yardım alabilirsiniz.

Türkiye’de derinleşen ekonomik kriz ve artan Hayat pahalılığı nedeniyle aileler hayatını devam ettirmekte güçlük çekiyor. Bu durumda da devletin sağladığı destek ödemeleri vatandaşlar için hayati önem taşıyor. Bu defa güzel haber herhangi bir geliri olmayan ve sigortası da bulunmayan ev hanımları için geldi. Devlet, sigortası olmayan ev hanımlarına sosyal yardım ödemesi verecek nokta başvurular e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

E-devlet portalı üzerinden başvuru yapan ev hanımlarına nakdi destek verilecek. Sigortası olmayan veya herhangi bir geliri bulunmayan ev hanımları başvuru yaparak destek ödemesinden faydalanabilecek. Ödemeden düzenli olarak her ay yararlanmak mümkün. Devlet 1000 TL sosyal yardım alabilmek için bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile sağlanacak olan para yardımı, başvuru şartları ve merak edilen tüm detaylar haberimizin devamında…

HER AY 1.000 TL MADDİ YARDIM YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanacak olan ev hanımlarına nakdi destek ödemesi için devlet duyuru yaptı. Çocuğu olan ve geliri bulunmayan Sigortası olmayan ev hanımları e-devlet üzerinden başvuru yapmaları durumunda her ay düzenli olarak bin TL yardım olabilecek. Elbette bu yardımdan faydalanmak üzere bazı başvuru şartları da bulunuyor.

BAŞVURU ŞARTLARI ORTAYA ÇIKTI

Ev hanımları başvuru yapmak istemeleri durumunda sigortasız olmaları gerekiyor. Devlet sigortasız olan ve çocuğu bulunan ev hanımlarına başta maddi yardım olmak üzere birçok farklı yardım veriyor. Yakacak yardımı ve eşya yardımı da almak mümkün. Anneler, başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ya da e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda aranan şartlar arasında sigortasız olmak işsiz olmak ve aile gelirinin muhtaçlık düzeyi altında olması gerekiyor. Yani hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması şart.

T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte e-devlet girişi yapan ve ardından başvuru işlemlerini tamamlayan ev hanımları ödemeyi düzenli olarak alabilecek. Yapmamız gereken şey e-devlet girişi yaptıktan sonra sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvuru bölümüne tıklamak ve Burada bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlamak.

DÜZENLİ OLARAK ÖDEME VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan maddi destek ödemeleri her ay düzenli olarak veriliyor. Ancak her ay tekrar başvuru yapmak gerekmiyor tek seferlik başvuru yeterli oluyor.

Başa dön tuşu