GENEL

Silivri Cezaevi’nin ismi değiştirildi

Silivri Belediyesi’nin talebi üzerine Silivri Cezaevi’nin ismi değiştirildi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçenin ardından Silivri Cezaevi’nin ismi Marmara Cezaevi olarak değiştirildi. Silivri Belediye Başkanı Yılmaz’ın Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçenin detayları ve isim değişikliği talebinin sebebi de ortaya çıktı.

Silivri Belediyesi’nin talebi üzerine Silivri Cezaevi’nin ismi değiştirildi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçenin ardından Silivri Cezaevi’nin ismi Marmara Cezaevi olarak değiştirildi. Silivri Belediye Başkanı Yılmaz’ın Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçenin detayları ve isim değişikliği talebinin sebebi de ortaya çıktı. Silivri ilçesinin cezaevi ile bilindiğine dikkat çeken Yılmaz, ilçenin cezaevi ile tanımlanır hale geldiğini vurguladı. Belediye Başkanı Yılmaz’ın Adalet Bakanlığı’na gönderdiği dilekçe kapsamında Silivri Cezaevi’nin ismi Marmara Cezaevi olarak değiştirildi. Silivri Cezaevi’nin isminin değiştirilmesi sosyal medyada da geniş yer buldu.

MARMARA CEZAEVİ ADI VERİLDİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçenin cezaevi ile bilinir ve tanınır hale geldiğine dikkat çektiği dilekçesini Adalet Bakanlığı’na gönderdi ve Silivri Cezaevi’nin adının değiştirilmesini talep etti. Silivri kamuoyunun ortak istek ve beklentisinin de cezaevinin adının değiştirilmesi olduğunu belirten Silivri Belediye Başkanı’nın bu talebinin ardından Silivri Cezaevi’nin adı Marmara Cezaevi olarak değiştirildi.

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİ

Silivri Cezaevi’nin isminin değiştirilmesini talep eden ve Adalet Bakanlığı’na bu konuda dilekçe gönderen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ‘Üzülerek ifade etmek isteriz ki bugün Silivri, geçmişte olduğu gibi İstanbul’un yanı başında sakin, huzur, tatil, yeşil, deniz, yoğurt kelimeleri ile hatırlanan ve tarif edilen bir ilçe değil cezaevi ile bilinir ve tanımlanır bir hale gelmiştir.’ ifadelerine yer verdi.

‘SİLİVRİ HALKININ ORTAK DÜŞÜNCESİDİR’

Türkiye’nin 26 ilinde örneklemeler ile yapılan araştırmalara dikkat çeken Belediye Başkanı Yılmaz, Silivri’yi İstanbul’un güzel bir ilçesi, sahili, yazlıkları ile hatırlayanların oranının yüzde 4,1 olduğunu cezaevi olarak hatırlayanların oranının ise yüzde 54,6 olduğunu belirtti. İnsanlar üzerindeki bu olumsuz algıyı değiştirmek için cezaevinin adının değiştirilmesi talebinde bulunan Yılmaz, ”İnsanlar üzerinde oluşmuş bu olumsuz algının, ilçemizin tanınması, çekim merkezi haline gelmesi ve gelişmesi açısından negatif bir etkisinin olduğu, Silivri’de yaşayan herkesin ortak düşüncesidir.’ ifadeleri yer aldı.

 

 

Başa dön tuşu