Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 10:50
 
Şimşek bilime sarıldı
Adana Demirspor’da günümüz şartlarına uygun kurumsallaşma çalışmaları hız kesmiyor.
SPOR Haberi
Şimşek bilime sarıldı

Adana Demirspor’da günümüz şartlarına uygun kurumsallaşma çalışmaları hız kesmiyor.  Son olarak; Adana Demirspor Futbol Akademisi Bilim Kurulu faaliyete geçirildi. Futbolun gelişip bacasız sanayi haline geldiği ülkelerde hayata geçirilen bilimsel çalışmalar, bundan böyle Mavi-Lacivertli futbolcular için de yapılacak. Bilim Kurulu bir yandan sporcu sağlığı ve gelişimi için hizmet verirken diğer yandan da Adana Demirspor’u başarıya götürecek sporcular hakkında detaylı bilgiler oluşturulacak.

Konuyla ilgili edinilen bilgilere göre Bilim Kurulu yöneticiliğini; Çukurova Üniversitesi Araştırma Görevlisi Abdullah Kılcı yapacak. Bilim Kurulu’nda fitness antrenörü Cevahir Çaçan ve Dietisyen Neslihan Aşçı da yer alacak.

Futbol Akademisi Direktörü Gökhan Göktürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Adana Demirspor Kulübü Başkanımız Sayın Murat Sancak’ın vizyonu ile kurulan Bilim Kurulu’muzda günümüzde uygulanan bilimsel yöntemlere dayalı olarak sporcuların performanslarını belirlemek amacıyla gerekli ölçümler yapılacak.

Bu ölçümlerin içeriğini; vücut yağ-kas oranı detaylı analizleri, vücut postür analizleri, dayanıklılık testleri, salonda kuvvet testleri, çeviklik, sürat ve dripling testleri oluşturmaktadır.

Bu ölçümlerden elde edilen sonuçlarla sporculara özel antrenman proğramları hazırlama imkanı sağlanmış olacak. 

Ayrıca; farklı zaman aralıklarıyla uygulanacak olan testlerle sporcuların gelişim süreci de yakından takip edilmiş olacaktır” dedi.

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Şimşek, bilime, sarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı