GÜNDEM

Şişli’de bankaya müşteri gibi giren hırsızlar içinde 2.5 milyon TL olan çuvalı çalıp kaçtı

İstanbul’un Şişli ilçesinde bankaya müşteri gibi giren 2 hırsızın banko arkasında bırakılmış olan ve içinde yaklaşık 2.5 milyon lira değerinde döviz ve Türk Lirası bulunduğu iddia edilen çuvalı çalıp kaçtı. Banka çalışanlarının ise büyük vurgunu 1.5 saat sonra fark ettiği öğrenildi. Çuvalı çalan hırsızın kimseye bir şey sezdirmeden yerde sürünerek alt boşluktan bankoların olduğu bölüme geçtiği anlaşıldı.

Kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi özel bir bankanın Şişli’deki şubesinden 2.5 milyon lira değerinde döviz ve Türk Lirası bulunduğu iddia edilen çuvalı çaldı. Araçlarını cadde üzerine park eden ve müşteri gibi bankaya giren hırsızlardan biri etrafı gözetledi, diğeri ise banka çalışanlarına sezdirmeden bankoların olduğu bölüme geçerek çuvalı çaldı.

2.5 MİLYON LİRA BULUNAN ÇUVALU KUCAKLAYIP BANKADAN ÇIKTI

Olay, özel bir bankanın Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi’ndeki şubesinde saat 14.30 sularında meydana gelen hırsızlık olayı şaşkına çevirdi. İddiaya göre, kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi araçlarını cadde üzerine park ederek bankaya girdi. Şüphelilerden iri etrafı gözetledi diğeri de banka çalışanlarına sezdirmeden yerde sürünerek bankoların olduğu bölüme geçti. Bankonun arkasına bırakılmış olan ve içinde yaklaşık 2.5 milyon lira değerinde döviz ve Türk Lirası bulunan çuvalı kucaklayıp çalan şüpheli, banko bölümünden çıkarak diğer arkadaşının yanına gitti.

BANKADAN YÜRÜYEREK ÇIKTILAR

Paraları çalan ve bankadan yürüyerek çıkan şüpheliler cadde üzerine park ettikleri araçlarına binerek olay yerinden uzaklaştı. Banka çalışanları ve müşterilerin yanında gerçekleşen hırsızlık olayı yaklaşık 1.5 saat sonra fark edildi. Para çuvalını yerinde göremeyen bir banka çalışanı durumu yetkililere haber verdi. Güvenlik kameralarını inceleyen banka yetkilileri hırsızlığı fark ederek olayı polise bildirdi.

POLİS HER YERDE HIRSIZLARI ARIYOR

İhbar üzerine hırsızlığın gerçekleştirildiği bankaya gelen polis ekipleri, olay yerinde incelemelerde bulundu ve şüphelilerin dokunmuş olabileceği yüzeylerden parmak izi aldı. Güvenlik kameralarını detaylı bir şekilde inceleyen ekipler, 2 şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Polis ekiplerinin incelemelerinde para çuvalını alan şüphelinin yerde sürünerek alt boşluktan bankoların olduğu bölüme geçtiği anlaşıldı. Şimdi polis her yerde 2 şüpheliyi arıyor.

Başa dön tuşu