BÜYÜKŞEHİR

Sosyal konut tanıtım TIR’ı Adana’ya geldi

Toplu Konut İdaresi tarafından başlatılan İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa tanıtım tırı Adana’ya geldi. Adana’da açıklamalarda bulunan TOKİ proje koordinatörü Hüseyin Ayhan yaptığı açıklamada 4900 konut için 120000 başvuru yapıldığını duyurdu.

Sosyal konut projesinin tanıtılması için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ işbirliği projesi devam ediyor. Proje kapsamında oluşturulan sosyal konut tanıtım tırı Adana’ya geldi. Vatandaşlar TIR’a gelerek yetkililerden bilgi alma ve sanal gerçeklik gözlüğü ile daireleri gezme şansı yakaladı.

120.000 başvuru yapıldı

TOKİ proje koordinatörü Hüseyin Ayhan proje konusunda kentte yapılacak olan 4900 konut hakkında açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 120.000 başvuru yapıldığını söyleyen Ayhan, “7 Kasım’da bitecek olan arsa ve iş yeri başvuruları, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 15 Kasım’a uzatıldı. Vatandaşlarımızı toplantı masamızda ağırlıyoruz, projelerle ilgili genel bilgilendirme yapıyoruz. 1215 Ocak’ta Adana’da hak sahiplerimizi belirleyeceğiz. Projenin yapılacağı yerden tutun, ödeme koşulları, başvuru şartlarıyla ilgili sosyal medyada şu an ciddi bir bilgi kirliliği var. Bu projelerin yapılamayacağı ile alakalı iddialar var. Maliyetlerin çok ağır olacağı, başlangıç fiyatları ile konutların bitiş fiyatları arasında yüksek fiyatların da farkları olacağı iddia ediliyor. Biz bunların doğru olmadığını, şu ana kadar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın 20 yılda 1 milyon 100 bin konutu bitirdiğini ifade ediyoruz. Bundan sonra da bu konutları yapıp bitirerek vatandaşlarımıza en kısa zamanda teslim etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu