Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 11:00
 
Sosyete Pazarı Yüreğir'de
Sosyete Pazarı haftada 2 gün artık Yüreğir'de de açılıyor. Pazar günleri PTT Evleri Kapalı Semt Pazarında açılacak olan sosyete pazarı, Çarşamba günü ise Atakent Kapalı Semt Pazarında Yüreğirli vatandaşlara hizmet verecek.
YÜREĞİR Haberi
Sosyete Pazarı Yüreğir'de

Pazarın açılması için vatandaşlardan yoğun bir talep geldiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''Bizler vatandaşımızın istek ve taleplerine önem veriyoruz. Yüreğir'deki esnaflarımızda bu sürece dahil olacaklardır.'' diyerek Yüreğirli esnaflarında sosyete pazarında satış yapacağını ve  mağdur edilmeyeceğini belirtti.

 

Yüreğirli vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için başka yerlere gitmeyeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''Sosyete Pazarı'nı artık ilçemizde de açtık. Pazar günleri PTT Evleri Mahallemizde, Çarşamba günleri ise Atakent Mahallemizde sosyete pazarları açık olacaktır. Bu pazarlar sayesinde ilçemizde yeni bir heyecan, bir hareketlilik oluşacaktır. Sırada oto pazarı var.'' dedi.

 

Pazarlarının Türk alışveriş kültüründe önemli bir yeri olduğunu belirten Başkan Kocaispir, ''Pazarlar insanların kaynaştığı, selamlaştığı ve konuştuğu yerlerdir. Her hafta düzenli olarak pazara giden kişiler bir süre sonra birbirlerini tanır ve konuşmaya, kaynaşmaya başlarlar. Karşılıklı sosyal iletişim artar. Sürekli insan hareketliliği olduğu için  pazarlar bulundukları bölgelere bir hareketlilik kazandırırlar.'' şeklinde konuştu.

 

Haftada 2 ayrı noktada, 2 ayrı günde açılacak olan sosyete pazarından vatandaşların faydalanacağını belirten Başkan Kocaispir ''Pazar günleri PTT Evleri mahallemizde, Çarşamba günleri ise Atakent Kapalı semt pazarımızda hizmet verecek olan Sosyete Pazarımızda giyim, hediyelik eşya, zücaciye ve çeşitli ev eşyaları  mağaza fiyatlarına göre daha uygun bir şekilde satışa sunulacaktır. Yüreğirli esnaflarımız da bu sürece dahil olacaklardır. Yüreğirli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyete, Pazarı, Yüreğir'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı