GÜNDEM

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanların 3 yıl kalma sözüne 17 bin 500 TL ödeme yapılacak

Emekliye peş peşe yeni promosyon teklifleri geliyor! Kasım ayında rakamları öyle bir arttı ki emekli hangi bankayı tercih edeceğini bilemiyor. 3 yıllık maaş alma sözüne karşılık 17.500 TL ödeme yapan bankalar var.

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanların 3 yıl kalma sözüne 17 bin 500 TL ödeme yapılacak. Bankalar, emekli promosyon rakamlarına Kasım ayının gelmesi ile birlikte yüklü zam yaptı. SGK ile de yeni sözleşme imzalayan bankalar, rakamları güncellerken sürede kasım ayı sonuna kadar uzatıldı. Ancak promosyon ödemeleri Tabii ki bankadan bankaya farklılık gösteriyor. yani her banka kendi belirlediği politikaları doğrultusunda promosyon ödemesi yapıyor. peki Kasım 2022 hangi banka ne kadar promosyon veriyor? Emekli promosyonu son dakika gelişmeleri ve rakamlar haberimizde…

Kasım ayı bankaların promosyon ödemeleri emekliler tarafından yakından takip ediliyor. milyonlarca emekliye en yüksek promosyon veren bankalar listesini öğrenmeye çalışıyor. Ekonomik krizin kendini iyice gösterdiği Şu günlerde bankaların sağladığı ödemeler karşılıksız olduğu için emekliler için büyük önem taşıyor. Peki hangi banka Kasım ayında ne kadar promosyon veriyor? Emekli promosyonları taban ve tavan fiyatları kaç TL? işte bankaların güncel emekli promosyon listesi Kasım 2022…

PROMOSYON ÖDEMELERİNDE YENİ DÖNEM

Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni promosyon sözleşmesi yapıldı. Yani artık emekli promosyonunda yeni bir döneme girildi. maaşa göre taban promosyon fiyatlarını belirleyen SGK, bankalarla protokol imzaladı. Bunun üzerine de bankalar 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle rakamlarını değiştirdi. bankaların vereceği promosyon rakamları 3000 TL ile 5 bin TL arasında değişiyor. Ancak tabii ki bunlar taban ve tavan ücretler. Özellikle özel bankalar SGK’nın belirlediğinden çok daha yüksek ödemeler yapıyor.

KASIM 2022 BANKA BANKA PROMOSYON LİSTESİ

Maaşını taşıyan ve 3 yıl boyunca kalma taahhüdü veren emeklilere bankalar tarafından ödenecek yeni promosyon rakamları güncellendi. Buna göre bankaların promosyon fırsatları şu şekilde oldu;

AKBANK: Maaşa göre ödeme yapan Akbank, 3.500 liraya kadar maaş alanlara 4.200 TL, 7.500 liraya kadar maaş alanlara 4850 TL, 10 bin liraya kadar maaş alanlara 6250 TL ve 10 bin liradan fazla maaş alanlara 7000 TL promosyon ödemesi yapıyor.

FİBABANKA: Emekli maaşına göre değişen promosyon ödemesi yapan Fibabanka, 3 bin 500 TL’ye kadar maaş alan emekliye 3000 TL, 7.500 TL’ye kadar maaş alan emekliye 3500 TL, 10 bin liraya kadar maaş alan emekliye 4500 TL ve 10.000 TL ile üstü maaş alan emekliye ise 5000 TL promosyon fırsatı sunuyor.

GARANTİ BBVA: En yüksek promosyon veren bankalar dan biri olan Garanti Bankası ise 3 bin 500 liraya kadar maaş alan emekliye 3600 TL, 7.500 liraya kadar maaş alan emekliye 4.200 TL, 10 bin liraya kadar maaş alan emekliye 5400 TL ve 10.000 TL üstü maaş alan emekliye 6000 TL promosyon fırsatı sunuyor. Ayrıca Garanti Bankası’nda Bonus kazanma şansı da var.

Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank: Kamu bankaları da Emekliye promosyon fırsatlarını güncelledi. üç kamu Bankası SGK tarafından belirlenen taban fiyatları üzerinden promosyon ödüyor. yani sosyal güvenlik kurumunun belirlediği en yüksek rakam olan 5000 TL kamu bankalarının yeni promosyon rakamı oldu.

BAŞVURULAR KASIM SONUNA KADAR DEVAM EDİYOR

Emekli promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyenler için başvurular sürüyor. 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle bankalar güncel rakamlar üzerinden ödeme yaparken başvuru işlemleri 30 Kasım 2022 tarihinde sona erecek. Başvurular seçtiğiniz bankanın şubelerinden, mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetleri üzerinden Birgül telefon bankacılığı aracılığı ile ve E-devlet üzerinden yapılabiliyor. Promosyon fırsatlarından faydalanmak için süresi içinde başvuru yapmak gerekiyor.

Başa dön tuşu