GENEL

Suriyeliler sosyal medyada kampanya başlattı bunu gören Özdağ çileden çıktı

Son dönemde sığınmacılarla ilgili sözleri gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Suriyelilerin sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyayı görünce adeta çileden çıktı. Suriyelilerin sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyayı gören ve bu duruma tepki gösteren Özdağ, yaptığı paylaşımla çok sert eleştirilerde bulundu.

Suriyelilerin iş bırakma eylemine gidecekleri bunun sebebinin de kendileri aleyhinde açıklama yapan siyasilerin tutuklanmasını istedikleri, bu isimlerin tutuklanmaması halinde 12-17 Eylül tarihleri arasında iş bırakma eylemine gitmeye karar verdiklerini söyleyen mültecilere Ümit Özdağ’dan tepki geldi. Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duruma isyan etti.

SURİYELİLERDEN TUTUKLAMA TALEBİ

Kendileri aleyhinde açıklama yapan siyasilerin tutuklanmasını isteyen aksi durumda 12-17 Eylül tarihleri arasında iş bırakma eylemine gideceklerini belirten Suriyeliler, sosyal medya üzerinde kampanya başlattı. Suriyelilerin başlattığı bu kampanyaya Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan tepki geldi.

‘BİZİ TEHDİT ETMEYİN’

Sığınmacılarla ilgili çıkışları çok konuşulan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım daha yaptı ve kendileri aleyhinde açıklama yapan siyasetçilerin tutuklanmasını isteyen Suriyelilere sert çıktı. Suriyelilerin paylaşımlarını alıntılayan Özdağ, ‘Ümit Özdağ başta olmak üzere Suriyeliler aleyhinde açıklama yapan Türk siyasilerinin tutuklanması çağrısı yapan Suriyeliler, 12-17 Eylül arası Türkiye’de çalıştıkları yerlerde iş bırakma eyleminde bulunma tehdidinde bulunuyorlar. Canınız cehenneme. Ülkemizde bizi tehdit etmeyin.’ ifadelerine yer verdi. Ümit Özdağ’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bu paylaşım gündem oldu.

Başa dön tuşu