Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 14:49
 
SURİYELİLERE CEYHAN BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI
Ceyhan’da şiddetli yağmur sonucu Ceyhan Nehri'nin su seviyesinin yükselmesi nedeniyle çadırda mahsur kalan Suriyeli sığınmacılara Belediye sahip çıktı.
GÜNDEM Haberi
SURİYELİLERE CEYHAN BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

Adana-Ceyhan D-400 karayolu üzerinde Belediye Evleri Mahallesi'ndeki Ceyhan Nehri kıyısında çadırda kalan Suriyeli tarım işçileri, şiddetli yağış sonucu nehir sularının yükselmesi nedeniyle mağdur oldu. Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak’ın talimatı ile harekete geçen zabıta ekipleri, polis eşliğinde olay yerine giderek aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 Suriyeli aileyi kapalı spor salonuna taşıdı. 
 
Tarım Elçileri ve İşçileri Derneği Başkanı Gülçin Hanter, “Aralarında tarım işçilerinin bulunduğu ve yaklaşık 60 kişinin mağdur olduğu haberini aldım. Zabıta karakoluna giderek Ceyhan Nehri'nin sularının yükseldiğini ve Suriyelilerin çadırlarının tehlikede olduğunu bildirdim. Başkanımız Ali Alper Boydak'ın talimatı ile kapalı spor salonunda kalacaklar, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
 
Polis ve bekçilerin gözetiminde Zabıta ekipleri Suriye’li sığınmacıların bebeklerini kucağında taşıyarak kapalı spor salonuna yerleşmelerine yardım etti.
 
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SURİYELİLERE, CEYHAN, BELEDİYESİ, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı