GÜNDEM

Sürpriz zam duyuruldu! Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi, emekli ve asgari ücretliye karşılıksız 10.200 TL ile 15.000 TL arası nakit yardım verecek

Aile Bakanlığı o ödemelere zam yaptı. Artık 1250 TL nakdi yardım verilecek. Tam 12 ay devam edecek. 1250 TL nakdi yardım ödemesi başladı.

Aile Bakanlığı, Aile Destek paketi ödemelerini yükselti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen Aile Destek programı ödemeleri 1250 TL oldu. Sadece ihtiyaç sahipleri değil aynı zamanda emekli ve Asgari ücretli çalışanlarda ödemeden faydalanıyor. Aile Destek programı kapsamında ödeme almak isteyenlerin başvurularını e Devlet’ten yapmaları gerekiyor. Üstelik bakanlık bu ay ödemelerin zamlı olarak hesaplara geçeceğini açıkladı. Tam bir yıl boyunca devam edecek ve yıllık ödeme 12500 TL olarak hesaplara yatacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç ve dar gelirli olan vatandaşlara binlerce liralık ödemeler yapılıyor. Aile Bakanlığı her ay düzenli olarak hesaplara 450 ile 600 TL arasında ödeme yapacağını duyurmuştu. Çünkü Türkiye Aile Destek programı kapsamında verilecek olan bu ödemeler Ağustos ayından bu yana devam ediyordu. Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan son dakika zam açıklaması geldi. Sosyal yardım kalemi olarak hesaplara yatan Türkiye Aile Destek programı ödemelerine zam yapıldı.

ARTIK 850 İLE 1250 TL ARASINDA ÖDENECEK

Türkiye Aile Destek paketi kapsamında verilecek olan aylık ödemeler artık 850 ila 1250 TL arasında değişecek. 12 ay boyunca devam edecek olan ödemeler Toplamda 10.200 TL ile 15.000 TL arasında değişecek. Ağustos ayında ödenmeye başlayan Türkiye Aile Destek paketi yardımı ekim ayı itibariyle zamlı olarak hesaplara geçecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık paketin kapsamı ile ilgili katıldığı bir canlı yayında duyurularda bulundu.

EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLİ DE ALACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada Türkiye Aile Destek paketi programının ilk olarak Dar gelirli aileler için başlatıldığını söyledi. Ancak sonrasında kapsamın genişlediğini belirten bakan Yanık, Ekim ayı itibariyle dar gelirliye ek olarak Asgari ücretli ve emekli vatandaşlarında başvuru yapılabileceğini ifade etti. Hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde çalışan çalışmayan Herkes bu programa başvuru yaparak yardım alma şansına sahip olacak. Türkiye Aile Destek paketi ödemeleri kişilerin gelir durumuna göre değişecek. Yani hane içindeki kişi sayısına göre düşen gelir ödeme tutarını belirleyecek.

AİLE DESTEK PAKETİ EKİM AYI ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Türkiye Aile Destek paketi ekim ayı ödeme tarihlerini de doyurdu. Ekim ayında yapılacak olan ödemeler ayın ikinci haftasından itibaren hesaplara yatacak. Yani 15 Ekim tarihinden itibaren sosyal yardıma ihtiyaç duyan tüm vatandaşların ödemeleri hesaplara geçmeye başlayacak. Bu ödemelere bir kez başvuru yapmak yetiyor 12 ay boyunca ödemeler otomatik olarak yatmaya devam edecek. Başvuru işlemleri ise e-devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinden yapılacak.

Başa dön tuşu