GÜNDEM

TBMM’den emekliye büyük müjde! Onay çıktı, emekliler bu tarihten itibaren maaşını taşırsa tam 15 bin TL karşılıksız ek ödeme alacak

TBMM’den emekliye müjde! Maaşını taşıyacak emekli için onay çıktı. Kritik tarih belli oldu, maaşını getir TBMM güvencesi ile 15 bin TL nakit banka promosyonunu karşılıksız ve geri ödemesiz kap.

Bankalar arasında Maaş promosyonu konusunda büyük rekabet devam ederken son dakika gelişmeleri de yaşamıyor. Gelen son bilgilere göre TBMM Maaş promosyonu konusunu bir yasa ile güvence altına almaya hazırlanıyor. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek Bu gelişme sayesinde maaş promosyonunda rakamlar dağıtacak. Yapılan düzenlemenin Yarın duyulacağı tahmin edilirken hemen Önümüzdeki hafta da meclis gündemine gelecek. Peki emekliler ne zaman 15.000 TL promosyon alacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma gereğince emekli vatandaşlara bankalar tarafından maaşlarını taşımaları halinde Maaş promosyonu ödeniyor. Ancak son dönemlerde promosyon rekabetinde bankaların tutumu emeklilerin şikayet konusu oluyor. TBMM ise yasal bir düzenleme ile bu konuyu çözmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde kabine toplantısında gündemine gelen emekli maaş promosyonu uygulaması yoğun şikayetler sonucunda meclis gündemine gelecek.

MAAŞ BLOKESİ SORUNU ORTADAN KALKACAK

Emekli maaş promosyonu konusunda son dönemlerde en büyük şikayet maaşlara konulan blokeler olmuştu. maaş aldıkları bankadan kredi ya da kredi kartı kullanan emeklilerin maaşları taşıma işlemleri öncesinde çeşitli bahanelerle bloke ediliyordu. Bu konuda çok sayıda şikayet olması üzerine hükümet devreye girdi. Artık bankaların emekli maaşlarını bloke etmesi yeni bir düzenleme ile engellenecek. Yani Meclis’te onay çıkması halinde bankaların maaş blokesi yapmasının önüne geçilmiş olacak.

PROMOSYON REKABETİ DE ARTACAK

Emekli maaş promosyonu konusunda diğer bir düzenleme ise kamu bankalarının ödedikleri promosyon tutarları olacak. Şu anda Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, emekli vatandaşlara sadece 750 TL nakit promosyon ödemesi yapıyor. Bu da kamu bankalarının promosyon yarışında çok geride kalmasına ve müşteri kaybetmesine yol açıyor. Bu konuda da geçtiğimiz günlerde yapılan Kabine toplantısında çok önemli kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın yapacağı önemli açıklamalar içinde maaş promosyonunun da yer alacağı tahmin ediliyor.

15 BİN TL EMEKLİ PROMOSYONU GÜNDEMDE

Kamu bankalarının emekliler için verdikleri düşük promosyonlar da son dönemlerde en önemli şikayetler arasında yer alıyordu. Bu konuda devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, banka yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdi. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile birlikte devlet bankaları da promosyon rakamını arttıracak. Şu anda ciddi bir müşteri kaybı yaşayan devlet bankalarının vereceği promosyon rakamının 15 bin TL civarında olduğu iddia edildi. Yarın yapılacak olan açıklama sonrasında devlet bankalarının net promosyon miktarı da ortaya çıkmış olacak.

Başa dön tuşu