SİYASET

Temel Karamollaoğlu üçüncü kez Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi

Bugün Ankara’da 8. Olağan Büyük Kongresi gerçekleşen Saadet Partisi’nde oyların tamamını alan Temel Karamollaoğlu, üçüncü kez partinin genel başkanı seçildi. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Saadet Partisi 8. Olağan Büyük Kongresi’nde slogan ise ‘Kararlıyız, Milletin İktidarında Saadet Var’ oldu. Karamollaoğlu, oyların tamamını alarak yeniden Saadet Partisi Genel Başkanı oldu.

Saadet Partisi’nde Temel Karamollaoğlu’nun tek aday olduğu kongrede 1200 kayıtlı delege ile partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni parti yönetimi belirlendi. Genel Başkan’ın yanı sıra 75 üyeli Genel İdare Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için de seçim yapıldı. Kongrede, oyların tamamını alan Temel Karamollaoğlu, 3. kez genel başkan seçildi. Saadet Partisi’nin sosyal medya hesabından yapılan resmi açıklama ile Karamollaoğlu’nun üçüncü genel başkanlığı kamuoyuyla paylaşıldı.

KARAMOLLAOĞLU 3. KEZ GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Saadet Partisi, 8. OlağanBüyük Kongresi’ni Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun tek aday olarak katıldığı kongrede 1200 kayıtlı delege tarafından partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni parti yönetimi belirlendi. Karamollaoğlu, oyların tamamını alarak 3. kez Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi.

‘DEĞERLERİMİZİ İSTİSMAR EDENLERDEN ÇOK ÇEKTİK’

3. kez Saadet Partisi Genel Başkanı seçilen Temel Karamollaoğlu’nun kongrede yaptığı konuşma da dikkat çekti. Karamollaoğlu açıklamasında, ‘Bizler laiklikten değil sözde laikçilerden, İslam’dan değil sözde İslamcılardan, Muhafazakarlığın kendisinden değil muhafazakarlık adı altında değerlerimizi istismar edenlerden çok çektik.’ dedi.

REFERANDUM AÇIKLAMASI

Yaptığı konuşmada başörtüsü konusuyla ilgili referandum tartışmalarını da değerlendiren Karamollaoğlu, ‘Milli ve manevi değerlerimizi nasıl bu kadar hoyratça siyasete malzeme yapabiliyorsunuz? Aileyi darmadağın eden sizler, hangi yüzle aile mefhumunu ağzınıza alabiliyorsunuz? Kazanımlardan bahseden sizler, bunlar üzerinden insanımıza gözdağı veren sizler, neleri kaybettirdiğiniz bu ülkeye ve bu millete, önce onların hesabını verin.’ dedi.

Başa dön tuşu