GENEL

THY uçağındaki bomba şakası uçuşu iptal ettirdi

Türk Hava Yolları’nın Lizbon-İstanbul seferi bir yolcunun ‘bomba şakası’ sebebiyle iptal edildi. THY’nin Lizbon-İstanbul seferi öncesinde yolculardan birinin bomba şakası yapması sebebiyle uçuş iptal edildi. Yolcu alımı esnasında bir yolcunun uçakta bomba olduğunu söylemesi üzerine olay yerine güvenlik güçleri çağırıldı ve uçak güvenli park alanına çekildi. Güvenlik araması sonucunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Bomba şakası yaptığı anlaşılan yolcu ise olay yerinde gözaltına alındı.

Türk Hava Yolları’nın TK1756 sefer sayılı tarifeli uçağında bomba paniği yaşandı. Uçakta yolcu alımı tamamlandıktan hemen sonra yolculardan birinin ‘bomba şakası’ üzerine büyük bir panik yaşandı ve bölgede güvenlik güçleri sevk edildi. Portekiz’in başkenti Lizbon’dan İstanbul Havalimanı’na gitmek için kalkış yapmaya hazırlanan uçakta yaşananlar herkesi şaşırttı. Bomba şakası yapan şahıs ise gözaltına alındı.

BOMBA ŞAKASI PANİK YARATTI

THY’nin Lizbon-İstanbul seferini yapmak üzere hazır bulunan TK1756 sefer sayılı tarifeli uçağında yolcu alımı tamamlandıktan hemen sonra bomba paniği yaşandı. Bir yolcunun bomba şakası yapması üzerine olay yerine güvenlik güçleri sevk edildi ve uçak açık park pozisyonuna çekilerek içinde detaylı arama yapıldı. Uçaktaki tüm yolcuların bagajları da indirilerek güvenlik kontrolünden geçirildi. Uçaktaki aramanın uzun sürmesi sebebiyle uçuş ekibinin görev süreleri dolduğu için sefer iptal edildi.

ŞAKA YAPAN YOLCU GÖZALTINA ALINDI

Uçakta bomba olduğuna dair şaka yapan yolcunun kural dışı kabul edilerek uçaktan indirildiği öğrenildi. Yapılan detaylı güvenlik aramasının ardından herhangi bir olumsuz durum bulunmadığı tespit edilirken bomba şakası yapan şahsın olay yerinde gözaltına alındığı bilgisine yer verildi.

Başa dön tuşu