OTOMOBİL

TOGG’un Kapadokya rengi çok beğenildi

Geçtiğimiz günlerde banttan inen Türkiye’nin yerli ve milli arabası TOGG’un ilk etapta 6 renk seçeneği ile üretileceği açıklanmıştı. Banttan inen ve kamuoyu ile paylaşıldıktan sonra herkesi heyecanlandıran TOGG’un en çok beğenilen renklerinden biri Kapadokya oldu. Yerli ve milli aracımız TOGG’un 6 rengi ise Türkiye’den esinlenerek belirlendi.

TOGG’un renk seçenekleri açıklandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgi gördü. Her bir detayı yakından takip edilen yerli ve milli aracımız TOGG’un sahip olacağı renkler de vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. İlk etapta 6 renk seçeneği ile üretilecek olan TOGG için belirlenen 6 renk vatandaşlarla paylaşılmıştı. Bu renk seçenekleri arasından en çok beğenileni ise Kapadokya rengi oldu.

TOGG’UN 6 RENK SEÇENEĞİ

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’un ilk etapta 6 renk seçeneği ile üretileceği duyuruldu. TOGG, Gemlik Mavisi, Anadolu Kırmızısı, Kapadokya Beji, Pamukkale Beyazı, Oltu Siyahı ve Kula Grisi renk seçenekleri ile üretilecek. Bu 6 renk seçeneğinden en çok beğenileni ise Kapadokya Beji oldu.

 

RENK ANKETİNİN BİRİNCİSİ KAPADOKYA OLDU

TOGG’un sosyal medya hesabından 500 bin kişinin katıldığı bir anket gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören renk anketinin sonuçları açıklandı. Ankete katılanların yüzde 68’i Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini simgeleyen Kapadokya rengini seçti. Anket sonuçlarının ardından TOGG’un sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı ve ‘Sizlerden gelen 500.000’den fazla yorum ve etkileşimi inceledik. Renk anketimizin birincisi Kapadokya oldu. Sosyal medya hesaplarımızdan anketimize katılan herkese teşekkür ederiz.’ ifadelerine yer verildi.

Başa dön tuşu