GENEL

TOKİ İlk Evim projesinde geçerli olan başvuru sayısı açıklandı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde dün başvurular sona erdi. Başvuruların kapatılmasıyla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan açıklama geldi. İlk Evim projesine 1,5 ayda toplam 8 milyon başvuru olduğunu söyleyen Bakan Kurum, geçerli başvuru sayısını paylaştı. Projeye en çok gençlerin ilgi gösterdiğini söyleyen Kurum, 2 milyon 30 bin 277 gencin bu projeye başvuruda bulunduğunu aktardı.

İlk Evim, İlk İşyerim projesine e-Devlet ve bankalar üzerinden başvurular tamamlandı. Başvurular sona erdi ve artık proje kapsamında başvuru alınmayacağı bildirildi. Projeye başvuruların tamamlanmasının ardından çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan başvurularla ilgili önemli açıklamalar geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurum, proje kapsamında geçerli olan başvuru sayısını da açıkladı.

GEÇERLİ BAŞVURU SAYISI AÇIKLANDI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Kurum, ‘İlk Evim projemize milletimiz güvendi, inandı! 1,5 ayda 8 milyon vatandaşımız başvurdu. Geçerli başvuru sayısı 5 milyon 135 bin 324! Projemize en çok da gençlerimiz ilgi gösterdi. 2 milyon 30 bin 277 gencimizin başvurusu var. En çok başvuru ise İstanbul’dan.’ ifadelerine yer verdi.

TOKİ İLK EVİM PROJESİ KURALAR NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Açıklamasının devamında ise kuralarla ilgili bilgi veren Bakan Kurum, ‘Daha başvuru süreci devam ederken, geçen hafta ilk temellerimizi attık. 17 ilde 6 bine yakın konutumuz hızla yükseliyor. Kuralarımızı da bir an önce çekip Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250 bin konutumuzu teslim edeceğiz. Projemize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz! Milletimiz için en güzelini yaptık, yapıyoruz, yapacağız!’ dedi.

 

Başa dön tuşu