SPOR

Trabzonspor’un gerçek borcu dudak uçuklattı

Trabzonspor’un genel kurulu yapıldı. Başkan Ahmet Ağaoğlu genel kurulda kulübün toplam borcuna ilişkin bilgi verdi. Trabzonspor’un gerçek borcu adeta Dudak uçuklattı.

Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’un toplam borcu ortaya çıktı. Trabzonspor’da bugün yapılan Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu kulübün gerçek borcunu duyurdu. Trabzonspor’un borcu Dudak uçuklattı.

Trabzonspor’un gerçek borcu 1 milyar 980 milyon 882 bin TL

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu bugün yapılan 52 Divan Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu açıklamasında, “185 milyon euro gibi bir borç yüküyle devraldığımız kulübü bugün 105-108 milyon euro civarı borç yüküne indirmeyi başardık. Bizim 3-4 milyar TL borcumuz olduğu söyleniyor sürekli ancak denetleme kurulumuz inceledi her şeyi. Borcumuz 1 milyar 980 milyon 882 bin TL” dedi.

Eleştirilere cevap verdi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu kendilerine yönelik yapılan eleştiriler ile ilgili de divan kurulunda konuştu. Ağaoğlu, “Ahmet Ağaoğlu yönetiminin acımasızca eleştirilmesi gereken en büyük konu altyapı. Biz Trabzonspor’un altyapısını sağlam bir zemine oturtamadık. Pandemi süreci de işin içine girince ciddi şekilde irtifa kaybettik orada. Belçika’dan bir şirket ile bu konuda mesafe kat etmek için anlaşma sağladık.” dedi.

Başa dön tuşu