GÜNDEM

Tüm dengeler değişti! Yapı Kredi 27 bin TL, İş Bankası 22 bin TL promosyon ödemesi yapacak

Maaş promosyonu yarışı Kasım ayının gelmesiyle kızıştı. Yapı kredi ve İş Bankası adeta birbirine savaş açtı. 27 bin ve 22 bin TL’lik teklifler geldi.

Yapı Kredi ve İş Bankası Kasım ayının gelmesi ile beraber Maaş promosyonu konusunda kesenin ağzını sonuna kadar açtı. Rekor düzeyde ödeme geliyor. Teklifler 27.000 TL ve 22.000 TL. 2 banka da, Rakiplerini geride bırakabilmek için sınırları zorluyor.

Bankaların sunduğu emekli promosyon ödemeleri artık Özel sektör ve kamu çalışanları için de veriliyor. Özellikle Eylül ve Ekim aylarında rekabet son derece büyük olmuştu. Şimdi de Kasım ayı için teklifler peş peşe gelmeye başladı. Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası adeta birbiriyle yarışıyor. Kasım ayında ödeyecekleri promosyon rakamlarını şimdiden duyurdular. 3 yıllık maaş karşılığında verilecek olan ödemeler rekora koşuyor.

KASIM AYINDA YARIŞ DAHA DA KIZIŞACAK

Geçtiğimiz günlerde Yapı Kredi’den bir açıklama gelmiş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları için ödenen 3 yıllık Maaş promosyonuna zam yapıldığı belirtilmişti. Yeni anlaşmaya göre Yapı Kredi Bankası 27.000 TL Ödeme yapacak.

EGM ile anlaşma yapan Vakıfbank promosyon tutarları revize etmişti. Mart ayında yapılan anlaşmada 18.000 TL promosyon için imza atılırken yapılan güncelleme ile birlikte polislerin promosyon ücreti 28 bin liraya yükseldi.

Yeni bir haberde İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası, OMCO ile maaş promosyonu konusunda anlaşma sağladı. İş Bankası tarafından 3 yıllık sözleşme karşılığında OMCO çalışanlarına 22 bin lirası promosyon ödemesi yapılacak. Ödemeleri 15 Kasım tarihinden itibaren çalışanların hesaplarına yatmaya başlayacak.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKORUNU KORUYOR

Emekliler için başlayan ardından kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları içinde verilmeye başlanan maaş promosyonlarında rekor hala Anadolu Üniversitesi’nin elinde bulunuyor. Anadolu Üniversitesi’nin şu anda çalışanları için aldığı rakam 41 bin 500 TL bu rakamı geçebilen bir Kamu kurumu ya da özel şirket olmadı.

Başa dön tuşu