MEDYA

Türk lirasını tuvalete attıktan sonra gözaltına alınan Mika Can Raun hakkında karar verildi

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, geçtiğimiz günlerde 100 TL’yi klozete atarak üzerine sifonu çektiği anları sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ünlü fenomeninin bu hareketi tepki toplarken gelen tepkiler üzerine skandal bir açıklama yapan Mika, bugün polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen fenomen hakkında karar verildi.

100 liralık banknotu klozete atıp üzerine sifonu çektiği anları takipçileriyle paylaşan Mika Can Raun, bunun üzerine kendisine gelen tepkilere skandal bir yanıt vermişti. Ünlü fenomenin bu hareketi üzerine düğmeye basan Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türk lirasına hakaret suçu işlediği belirlenen fenomeni gözaltına aldı. Karakolda ifadesi alınan Mika, adliyeye sevk edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Sosyal medya hesabından 100 liralık bankotu klozete attıktan sonra üzerine sifon çektiği anları paylaşan fenomen Mika Can Raun, Türk lirasına hakaret suçu işlediği gerekçesiyle polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Karakoldaki ifade işlemleri tamamlanan ünlü fenomen Türk Ceza Kanunu’nun ‘Devletin egemenlik alametlerini aşağılamak’ suçundan adliyeye sevk edildi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Adliyeye sevk edilen şüphelinin savcılıktaki işlemleri sonrasında adli kontrol şartıyla hakimliğe sevk edildiği öğrenildi. Hakimlik ise Mika Can Raun hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirdi ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

‘MİLLİ DEĞERLERİMİZE HAKARET ETME GİBİ BİR KASTIM OLAMAZ’

Fenomen Mika Can Raun’un hakimlikteki ifadesi ortaya çıktı. Ünlü fenomen ifadesinde, ‘Benim zaten kendimle bile dalga geçtiğim mizah şeklim vardır. Ben sorduğunuz 100 TL’lik banknotu klozete atmadım. Sifonu çektiğim yönünde bir algı oluşmuş ise de hemen arkasından çektiğim video ile böyle bir durum olmadığını söyledim. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik herhangi bir saygısızlık veya suç işleme kastıyla hareket etmedim. Atatürk’e veya milli değerlerimize yönelik hakaret etme gibi bir kastım olamaz. Zaten olmadığını da video çekerek anlattım. Bu olay tamamen yalan haber başlıklarıyla bu hale getirildi.’ dedi.

 

Başa dön tuşu