GÜNDEM

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’dan TSK’ya kimyasal silah iftirası: MSB jet hızıyla yanıt verdi

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın TSK’ya yönelik kimyasal silah iddiası gündeme bomba gibi düştü. Fincancı’nın TSK’ya attığı iftira tepki çekti. Ağır ithamlarla TSK’yı hedef alan Fincancı, TSK’nın girdiği çatışmalarda kimyasal silah kullandığını iddia etti. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu iddialara jet hızıyla yanıt verdi ve iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik skandal iftirası tepki topladı. Ortalığı ayağa kaldıran iftirayla ilgili paylaşımlar peş peşe gelirken MSB, iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti ve ‘Envanterimizde kimyasal silah yoktur’ açıklamasını yaptı. İşte detaylar…

TTB BAŞKANI’NDAN SKANDAL İFTİRA

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Türkiye’nin göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında tepki çeken iddialarda bulundu. Canlı yayında TSK’yı hedef alan Fincancı, TSK’yı girdiği çatışmalarda kimyasal silah kullanmakla suçladı. Teröristlerin cansız bedenlerini incelediğini söyleyen TTB Başkanı Fincancı, ‘Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz.’ ifadeleriyle TSK’ya yönelik ağır ithamlarda bulundu.

MSB’DEN YANIT GELDİ

TTB Başkanı’nın TSK hakkındaki kimyasal silah iddiaları tepki topladı. Skandal iddialara ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan da ortalığı ayağa kaldıran iddiaya yanıt gecikmedi. MSB açıklamasında, ‘Bu tür mühimmat TSK envanterinde bulunmamaktadır. Dezenformasyon çabaları çökme noktasına gelen ve ahlak dışı yollarla çıkış arayan terör örgütünün beyhude çırpınışlarıdır.’ ifadeleriyle iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

 

Başa dön tuşu