GENEL

Türkiye Aile Desteği kapsamında 3.2 milyar lira hesaplara yatacak

Bugün gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıdan çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaştı. Sosyal destek ödemeleri kapsamında bir müjde paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Aile Desteği kapsamında 3.2 milyar liranın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Erdoğan’dan müjde geldi. Kabine toplantısının ana gündem maddeleri ise EYT düzenlemesi, sözleşmelilere kadro ve başörtüsü teklifi oldu. Sosyal destek ödemeleri ile ilgili bir müjdeye de yer veren Erdoğan, elektrik ve doğalgaz desteklerinin de bu hafta hesaplarda olacağını aktardı. İşte detaylar…

YARIN HESAPLARA YATMAYA BAŞLAYACAK

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Aile Desteği kapsamında 2.5 milyon vatandaşa aktarılacak olan 3.2 milyar liranın hak sahiplerinin hesaplarına yarın yatırılmaya başlanacağını duyurdu. Sosyal desteklerinin öneminin giderek arttığını söyleyen Erdoğan, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuna inanan bir yönetim olarak bizim sosyal destekler konusundaki hassasiyetimiz fazladır. Gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlarımıza kendilerine yönelik yardımlarımız zaten devam ediyor. Gelir seviyesi belirli bir rakamın altında kalan vatandaşlarımıza sancılı dönemde destek olacak yeni programlar geliştirdik. 2.5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.’ dedi.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK DESTEĞİ

Diğer destekler hakkında da açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik ve doğalgaz destekleri ile ilgili de bilgilendirme yaptı. Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon TL tutan ödemesinin de bu hafta yapılacağını bildiren Erdoğan, doğalgaz yardımının ilk grup ödemesinin de bu hafta hesaplarda olacağını belirtti. Vatandaşın kış dönemindeki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla binin üzerindeki vakfa aktarılacak ek periyodik payın 2 kat artırıldığını ve 450 milyon TL’ye çıkarıldığını duyurarak ‘Hiçbir vatandaşımızı aç, açıkta, soğukta ve boynu bükük bırakmayacağız.’ dedi.

 

Başa dön tuşu