GÜNDEM

Türkiye nefesini tuttu! TOKİ Kura çekimi başlıyor, il il liste belli oldu

Milyonlarca kişinin başvuru yaptığı sosyal konut projesinde kura çekimi başlıyor. Tam 12 ilde 22.000 konutun kura çekimi 10 gün içinde tamamlanacak. Peki, bugün hangi illerde kura çekimi yapılacak?

Türkiye nefesini tuttu! TOKİ Kura çekimi başlıyor, il il liste belli oldu. Son dakika… Türkiye’nin heyecanla beklediği sosyal konut projesinde Nihayet kura çekimi başlıyor. İlk kuraları bugün çekilecek. Bakan Murat kurum yaptığı açıklamada 10 gün içinde 12 ilde 22000 konutun kura çekiminin tamamlanacağını duyurmuştu. Peki, bugün hangi illerde TOKİ kura çekimi yapılacak? 7 Kasım TOKİ kura çekimi yapılacak iller hangileri? Hangi ilde kaç konut yapılacak?

TOKİ tarafından başlatılan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine başvuru işlemleri 31 Ekim tarihinde sona ermişti. Milyonlar başvuru yaptıktan sonra heyecanla kura çekimi tarihlerini beklemeye başlamıştı. Nihayet Beklenen gün geldi Birgül TOKİ kura çekimi başlıyor. Bakan Murat kurum, 10 günlük süreç içerisinde 12 ilde 22 bin sosyal konut için kura çekiminin tamamlanacağını duyurdu. Peki, bugün hangi illerde kura çekimi yapılacak? TOKİ sosyal Konut Projesi kura çekimi saat kaçta başlayacak? 7 Kasım 2022 TOKİ kura çekimi yapılacak iller listesi haberimizde…

TÜRKİYE NEFESİNİ TUTTU BEKLİYOR

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal Konut Projesi başlıyor. 31 Ekim tarihinde sona eren başvurulara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 8 milyona yakın kişi başvuru yaparken bu başvuruların 5135300 24’ü geçerli kabul edildi. Milyonların heyecanla beklediği TOKİ sosyal konut projesinde ilk kura çekimi bugün yapılacak. Çevre ve şehircilik bakanı Murat kurum yaptığı açıklamada bugün kura çekiminin başlayacağını ve 12 ilde 22057 konut için 10 gün içinde kura çekimlerinin tamamlanacağını duyurdu.

7 KASIM BUGÜN HANGİ İLLERDE KURA ÇEKİMİ YAPILACAK?

TOKİ sosyal konut projesinde kura çekimi yapılacak olan illerde belli oldu. 7 Kasım 2022 günü Şırnak ve Ardahan’da kura çekimi gerçekleştirilecek. Ardahan’da 250 konut için kura çekimi yapılırken Şırnak’ta 1450 konut için kura çekimi yapılacak. Yarın kura çekimi yapılacak olan illerin ise Siirt ve Kars olduğu öğrenildi. 13 14 15 ve 16 Kasım tarihlerinde ise Şanlıurfa’da inşa edilecek 7100 konut için kura çekimi gerçekleştirilecek. Bakanlıktan alınan bilgiye göre 10 gün içinde kura çekimi tamamlanması beklenen 12 ilin kura takvimi haftalık olarak belirlenecek Ardından diğer illerde açıklanacak.

ARSA BAŞVURULARI 15 KASIM’A KADAR DEVAM EDİYOR

TOKİ sosyal konut projesinde ev başvuruları tamamlandı Ancak arsa başvuruları devam ediyor. 10 Ekim tarihinde 1 milyon arsa ve 10 bin işyeri için Başvurular açılmıştı. 7 Kasım’da sona ermesi planlanan başvuru süresinin 15 Kasım tarihine kadar uzatıldığı açıklandı. Arsalar için başvurular e-devlet ve Ziraat Bankası üzerinden yapılabiliyor. Başvuru Bedeli olarak 500 TL’nin ödenmesi gerekiyor.

Başa dön tuşu