SİYASET

Türkiye Yüzyılı programında Meral Akşener sürprizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Ankara’da düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılı’ programına muhalefet partilerinin liderleri de davet edilmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in programa katılıp katılmayacakları merak konusu olurken CHP’den Kılıçdaroğlu’nun programa katılmayacağı açıklaması gelmişti. İYİ Parti lideri Akşener ise sürpriz yaptı ve partinin ikinci ismi Koray Aydın’ı programa gönderdi.

Türkiye Yüzyılı programı bugün Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşiyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici salonda bulunurken, CHP hariç diğer 10 parti programa temsilci gönderdi. İYİ Parti’de Meral Akşener’den sonra ikinci isim olan Koray Aydın’ın da salonda programa katıldığı görüldü.

KILIÇDAROĞLU KATILMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı vizyon belgesini bufün Ankara’da düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla paylaşıyor. Etkinlik için muhalefet partilerine de davet gönderilmişti. Ancak CHP’den Kemal Kılıçdaroğlu’nun etkinliğe katılmayacağına dair bir açıklama gelmişti. Gözler 6’lı masanın diğer ittifakı İYİ Parti’ye çevrilmişti.

İYİ PARTİ’DEN KORAY AYDIN KATILDI

Etkinliğe davet edilen İYİ Parti’den bir sürpriz geldi. Partide Meral Akşener’den sonra ikinci isim olan Koray Aydın’ın etkinliğe katıldığı görüldü. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de salondaki yerlerini aldığı görüldü. CHP hariç diğer 10 partinin de programa temsilci gönderdiği bilgisine ulaşıldı.

PROTOKOL DÜZENİ OLUŞTURULMADI

Türkiye Yüzyılı programına MHP, BBP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DSP, Demokrat Parti, HÜDA-PAR, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Anavatan Partisi davet edildi. Programda protokol düzeni oluşturulmadığı görüldü. Genel başkanlar için özel bir bölümün ayrıldığı salonda Kabine üyeleri, AK Parti Genel Başkan yardımcıları, Milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarının davetlilerin arasında oturduğu, siyasi partilerin genel başkanlarının ise tribünde kendileri için ayrılan özel bölümde yerlerini aldığı aktarıldı.

 

Başa dön tuşu