TEKNOLOJİ

Twitter’da mavi tik ücreti belli oldu

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Twitter’ı satın aldığını duyuran Elon Musk, mavi tikle ilgili gündeme gelen ücret iddialarına son noktayı koydu. Son günlerde Twitter’da mavi tik ücretinin aylık 20 dolar olacağına dair iddialar gündeme gelmeye başlamıştı. Musk, bu iddiaları yalanladı ve mavi tik için belirlenen ücreti açıkladı. Elon Musk, uygulamayı satın aldıktan sonra 4 üst düzey ismin işine son vermişti.

Twitter’ın yeni sahibi ABD’li iş insanı Elon Musk oldu. Twitter’ı satın aldığını resmen duyuran Musk, ilk olarak 4 üst düzey ismin işini sonlandırmış ve yönetim kurulunu feshetmişti. Bu hamlesiyle şirketin tek yöneticisi olan Elon Musk, mavi tik ile ilgili de ücreti belirledi. Mavi tikin aylık 8 milyon dolar olacağına dair iddiaları yalanlayan ünlü iş insanı, Twitter’da mavi tikin aylık 8 dolar olacağını duyurdu.

MAVİ TİK İÇİN İSTENEN ÜCRETİ AÇIKLADI

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan ünlü iş insanı Elon Musk, yaptığı açıklamayla son dönemde uygulamadaki mavi tikin 20 dolar olacağına dair iddialara son noktayı da koymuş oldu. Twitter’daki mavi tik ücreti ile ilgili bir paylaşım yapan Musk, ‘Twitter’ın mavi onay işareti olan veya olmayanlar için mevcut lordlar ve köylüler sistemi saçmalık. İnsanlara güç! Ayda 8 dolara mavi tik’ ifadelerine yer verdi.

4 ÜST DÜZEY İSMİN İŞİNİ SONLANDIRDI

Twitter’ı satın aldıktan hemen sonra 4 üst düzey ismin işine son veren Elon Musk, yönetim kurulunu feshetti ve şirketin tek yöneticisi oldu. Öte yandan dünyaca ünlü yazar Stephen King’in de 20 dolar iddialarını eleştirdiği görüldü. Twitter’ın kendisine ödeme yapması gerektiğini söyleyen King, platformdan ayrılabileceğine dair ifadeler de kullandı. Bu çıkışının ardından Elon Musk tarafından King’e ‘8 dolara ne dersin?’ şeklinde bir teklif geldi.

Başa dön tuşu