SİYASET

Ümit Özdağ hakkında Bakan Soylu’ya yönelik tehdit paylaşımları nedeniyle fezleke düzenlendi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Ödzağ’ın geçtiğimiz Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yaptığı bir paylaşım sebebiyle hakkında fezleke düzenlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Özdağ hakkında hazırlanan fezlekede, ‘Anayasanın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kanaatine varılmıştır.’ denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında tansiyon düşmezken Özdağ’ın geçtiğimiz Mayıs ayında Soylu ile ilgili yaptığı bir paylaşım sebebiyle hakkında fezleke düzenlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Bakan Soylu’ya yönelik sosyal medyada yaptığı paylaşımdan dolayı Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ hakkında ‘tehdit’ suçundan fezleke düzenledi.

BAŞSAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçtiğimiz Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik bir paylaşımıyla siyaset gündemine oturmuş ve ikili arasında tansiyon bir hayli yükselmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise Özdağ’ın bu paylaşımı için harekete geçti ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Özdağ hakkında fezleke düzenlendi.

TEHDİT SUÇUNDAN FEZLEKE DÜZENLENDİ

Özdağ’ın 9 Mayıs 2022 tarihinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma yer verilen fezlekede, Özdağ’ın paylaşımında kullandığı ifadeyle tehdit suçunun yasal unsurlarının oluştuğu belirtildi. Adalet Bakanlığı’na gönderilen fezlekede, ’27. Dönem Milletvekili Ümit Özdağ’ın tehdit suçunu işlediğine dair hakkında fezleke tanzimini gerektirir yeterli ve kanuni delilin mevcut olduğu, bu nedenle adı geçen milletvekili hakkında Anayasanın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kanaatine varılmıştır.’ değerlendirmesi yer aldı.

 

Başa dön tuşu