GÜNDEM

Vakıf, Ziraat, Halkbank resmi açıklama yaptı! Emekli promosyonunda devlet bankaları özel bankalara savaş açtı! Teker teker geri alacaklar

Vakıf, Ziraat, Halkbank artık açıkladı! Devlet bankaları emekli promosyon yarışında devreye girdi. 3 kamu bankası özel bankalara resmen savaş açtı.

Kamu bankaları, promosyon rekabetinde kaybettiği emeklileri geri almak için yeni bir harekat başlattı. Düne kadar 750 TL gibi bir rakam ödeyen devlet bankaları müşterilerini teker teker geri almak için devreye girdi.  Vakıf, Ziraat, Halkbank artık durmayacak. Emekli için yapılması gerekeni yapacak ve hatasını telafi edecek. Resmi açıklama ismi açıklanmayan bir yetkiliden geldi. Hazır olun, emekli maaş promosyonunda kartlar yeniden dağıtılıyor. Tüm emekliler için dengeler değişecek, bankalar arasında da rekabet bir kez daha alev alacak. Çünkü 3 kamu bankası özel bankalara resmen savaş açtı.

Vakıf, Ziraat, Halkbank resmi açıklama yaptı! Emekli promosyonunda devlet bankaları özel bankalara savaş açtı! Teker teker geri alacaklar

Emekli maaş promosyonu rekabeti uzun zamandan beri sürüyor. Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma sonucunda 2017 yılından bu yana milyonlarca Emekliye banka promosyonu ödeniyor. Ancak bu yolu kamu bankaları Bu yarışta biraz geride kaldı. Çünkü özel bankalar promosyon ödemeleri rekor seviyeye çıkardı. Eylül ayının sonlarına doğru ise banka promosyonu konusunda kartlar yeniden dağıtılacak. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Nihayet promosyon tutarlarını arttırma kararı aldı. Banka yetkililerine göre Eylül ayının sonundan itibaren yeni bir savaş başlayacak. Bu defa emekli maaş promosyonu konusunda devlet bankaları ve özel bankalar yarışacak.

EMEKLİ PROMOSYON YARIŞI BİR KEZ DAHA ALEVLENECEK

Emekli maaş promosyonu konusunda şu anda bankaların rakamları biliniyor. Ancak hala kamu bankalarının yeni bir atağa geçmesi bekleniyor. Çünkü devlet bankaları bu süreçte çok düşük bir rakam vererek ciddi bir müşteri kaybı yaşadı. Özel bankalardan bazıları 10 bin liraya kadar Maaş promosyonu öderken kamu bankalarında ise bu tutar 750 TL gibi komik bir rakamda kaldı. Durum böyle olunca da kamu bankalarının müşterileri yavaş yavaş özel bankalara gitmeye başladı. Açıklanan son rakamlara göre milyonlarca emekli müşterisi olan kamu bankaları bu süreçte ciddi bir kayıp yaşadı.

EYLÜL AYI SONUNDA YENİDEN YARIŞ BAŞLAYACAK

Emekliye ödenen maaş promosyonunda rakamlar Ağustos ayında ciddi şekilde yükselmişti. Çünkü Temmuz ayında emekli vatandaşlara yeni bir zam yapıldı ve maaşları arttı. ancak Eylül ayının gelmesi ile birlikte promosyon rekabeti biraz da olsa yavaşladı. Şimdi gözler kamu bankalarına çevrilmiş durumda. kamu bankalarının Maaş promosyonu konusunda çalışmaları sürüyor ve 15.000 lira gibi bir rakam Teklif etmeleri bekleniyor. yani Eylül ayının sonunda kamu bankalarının bu yarışa dahil olması ile birlikte kartlar yeniden dağıtılacak ve promosyon rekabeti daha da büyüyecek.

ÖZEL BANKALARDA ÖDEME ARTTIRABİLİR

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi emekliler ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlarda maaş promosyonu alıyor. Türkiye’de milyonlarca emekli olduğunu varsayarsak bankalar için emekli müşteriler önemli bir potansiyel oluşturuyor. Bu sebeple hem kamu bankaları hem de devlet bankaları emekli maaş müşterisi yapabilmek için yarışıyor. emekliye 3 yıl için verilen promosyon tutarını aynı şekilde kamu çalışanlarına da verilmeye başlanması ile birlikte rakamların düşüp kaldı emekli dernekleri tarafından açıklanıyor. Çünkü bazı bankalar kamu çalışanlarına şu anda 35-40 bin TL’ye Varan promosyon rakamları ödüyor. Bu sebeple hem devlet bankalarının Hem de özel Bankaların emekli maaş promosyonlarını yeniden belirlenmesi gündemde.

Başa dön tuşu