GÜNDEM

Viranşehir’de okul önünde silahlı çatışma: 2 öğrenci hayatını kaybetti, 13 kişi yaralandı

Şanlıurfa Viranşehir’de öğrencilerin okul çıkış saatinde okul önünde yaşanan silahlı çatışma sonucunda 2 öğrenci hayatını kaybetti, 13 kişi ise yaralandı. Lise önünde yaşanan silahlı kavgada tarafların silahlarından çıkan kurşunlar yoldan geçen öğrenci servis minibüsündeki 2 öğrenciyi hayattan kopardı. Yaralanan öğrencilerden 16 yaşındaki Ömer Faruk Çınar ve Sümeyye Yeten hayatını kaybetti.

Viranşehir ilçesinde bir lise önünde yaşanan silahlı kavga o anlarda yoldan geçen öğrenci minibüsünde bulunan Sümeyye Yeten ile Ömer Faruk Çınar’ı hayattan kopardı. Tarafların silahlarından çıkan kurşunlarla yaralanan 16 yaşındaki lise öğrencileri hayatını kaybetti. Öte yandan aynı olayda yaralanan ve tedavi altına alınan 13 kişiden 2’sinin hayati tehlikesinin bulunduğu bilgisine yer verildi. İşte olayın detayları…

OKUL ÖNÜNDE SİLAHLI KAVGA

Olay, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 24 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 16.30 sularında meydana geldi. Viranşehir ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde bulunan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde yaşanan silahlı kavga 2 öğrencinin ölümüne neden oldu. Husumetli iki grubun okul önünde öğrencilerin okul çıkışı saatinde yaşadığı tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Silahların konuştuğu kavgada kurşunların isabet ettiği 16 yaşındaki Ömer Faruk Çınar ile Sümeyye Yeten hayatını kaybetti.

13 KİŞİ YARALANDI

Tarafların silahlarından çıkan kurşunlar o anlarda yoldan geçen okul servisindeki Ömer Faruk Çınar ile Sümeyye Yeten’e isabet etti. Okul servisinde evlerine dönerken kurşunların isabet ettiği 2 öğrenci maalesef hayatını kaybetti. Silahlı kavga esnasında aralarında öğrencilerin de bulunduğu 13 kişinin daha yaraladığı öğrenildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri havaya ateş açarak kavgayı sonlandırdı.

YARALILAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Okul önünde yaşanan silahlı kavgada yaralananlar olay yerine gelen ambulanslarla Viranşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanede tedavi altına alınan 13 yaralıdan 2’sinin hayatı tehlikesinin bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Okuldan evlerine gitmek üzere servise binen ve kavga eden grubun silahlarından çıkan kurşunlarla yaralanarak hayatını kaybeden 16 yaşındaki Sümeyye Yeten ile Ömer Faruk Çınar’ın cansız bedenleri otopsi için morga kaldırıldı. 2 öğrencinin hayatını kaybettiği, 13 kişinin de yaralandığı silahlı kavga sonrasında polis ekipleri ilçe genelinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu