TEKNOLOJİ

WhatsApp erişim sorunu ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan açıklama

Dünya genelinde kullanılan ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta sabah saatlerinden bu yana erişim sorunu yaşanıyor. WhatsApp mesajlarının tek tik olduğunu ve mesajların iletilemediğini aktaran kullanıcılar yaşadıkları sıkıntıları tek tek bildiriyor. WhatsApp’ta yaşanan genel sorunun ardından uygulamanın bağlı olduğu şirketten ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, WhatsApp’ta yaşanan sorunun global kaynaklı olduğunu aktardı. Uygulamanın bağlı olduğu şirketten gelen açıklamada ise sorunun hızlıca çözümü için çalışmalara başlandığını bildirdi. WhatsApp kullanıcıları ise sabah saatlerinden bu yana yaşanan erişim sorunu sebebiyle diğer sosyal medya uygulamalarından yaptıkları paylaşımlarla yaşadıkları mağduriyeti dile getiriyor.

WHATSAPP’TA ERİŞİM SORUNU

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta erişim problemi yaşanıyor.Mesajların tek tik olduğunu ve karşı tarafa mesaj gönderemediklerini belirten WhatsApp kullanıcıları sorunun ne zaman çözüleceğini merak ediyor. WhatsApp’ta yaşanan sorun kısa süre içinde gündem olurken söz konusu problemle ilgili Meta şirketi ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

WhatsApp’taki erişim sıkıntısı ile ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşandığını aktardı. Türkiye’deki kullanıcıların bu kesintiden kısmen etkilendiğini belirten Sayan, ‘WhatsApp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir. Küresel ölçekte kendi alanlarında adeta fiili tekel oluşturan dijital hizmet sağlayıcılar ve OTT’lerin hizmet sürekliliği açısından hesap sorulamaz olması söz konusu olamaz. Fiilen gündelik hayatın bir parçası haline gelen dijital hizmet sağlayıcıların topluma ve egemen devletlere karşı sorumlulukları olduğu yadsınamaz.’ ifadelerini kullandı.

META’DAN AÇIKLAMA GELDİ

WhatsApp’ın bağlı olduğu Meta Şirketi’nden uygulamada yaşanan sorunla ilgili açıklama geldi. Meta’nın açıklamasında, ‘Mesaj göndermede yaşanan sorunların farkındayız. Şu an WhatsApp’ı herkes için olabildiği kadar hızlı çözmek ve sistemi geri getirmek üzere çalışıyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

 

Başa dön tuşu