TEKNOLOJİ

WhatsApp’a beklenen özellik aniden geldi! Görenler şoke oldu, artık yapılamıyor

WhatsApp kullanıcıları Şokta! WhatsApp’a beklenen o özellik sürpriz bir şekilde gece yarısı geldi. Artık ekran görüntüsü alınamıyor.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan kullanıcılarına kötü bir sürpriz var. Günlük hayatında herkesin vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp uygulaması uzun süreden beri bilinen özelliği devreye soktu. Daha önce sadece beta kullanıcıları tarafından test edilen özellik Artık tüm kullanıcılar için yayınlandı. WhatsApp’ta ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcılar engellendi bildirimi ile karşı karşıya kalıyor. WhatsApp en çok tartışılan O özelliği bazı kullanıcıları çıldırttı.

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarına daha iyi deneyimler sunabilmek için yeni özelliklerini peş peşe yayınlamaya devam ediyor.bu WhatsApp’ın uzun zamandan beri konuşulan özelliklerinden biri de anlık mesajlarda ekran görüntüsünü yasaklanmasıydı. Yani artık bir kez görüntülenen bir fotoğraf gelmesi durumunda ekran görüntüsü almaya izin verilmiyor. Bir süredir Beta sürümü üzerinde test edilen bu özellik şu anda tüm kullanıcılar için yayınlandı. gece yarısı yayınlanan özellik nedeniyle bazı kullanıcılar şok yaşadı.

Ekran görüntüsü alınamıyor

WhatsApp’ta yeni yayınlanan özellikle birlikte artık Tek seferlik paylaşılan görüntülerin ekran görüntüsü alınamıyor. Kullanıcılar Bir kez için gönderilen fotoğraf ve videolardan ekran görüntüsü almaya kalktıklarında engellendi uyarısı ile karşı karşıya kalıyor. WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre daha fazla gizlilik için bu özellik engellendi. Bundan sonra kullanıcılar Tek seferlik fotoğraflardan ekran görüntüsü almaya kalktıklarında uyarı ile karşı karşıya kalacak.

Kullanıcılar şaşkına döndü

Yeni özellik gece saatlerinden itibaren tüm kullanıcılar için yayınlandı. Twitter’da bazı kullanıcılar söz konusu özelliğin görüntülerini paylaşarak arkadaşlar geçmiş olsun notunu düştü. Şu anda WhatsApp kullanıcılarının tamamında özellik devrede. Ancak başka bir telefonla Tek seferlik görüntülerin video kaydını ya da fotoğrafını almak mümkün.

Başa dön tuşu