Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 14:05
 
Yakında sizlerle kucaklaşacağız
Pazar günü saat 11:00-15:00 arasında dışarı çıkmalarına izin verilen 65 yaş üstü vatandaşlar parklara akın etti. Çukurova’daki parkları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Soner Çetin, “Türkiye’de durum iyiye gidiyor. Ama yine de tedbiri elden bırakmayalım. Kucaklaşacağımız günler yakındır” ifadesini kullandı.
ÇUKUROVA Haberi
Yakında sizlerle kucaklaşacağız

Yaklaşık 2 aydır sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşların pazar günü saat 11:00-15:00 arası yasaktan muaf olmaları nedeniyle parklar doldu taştı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de parkları gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Çukurova’nın parklarında güzel pazar gününün birkaç saat de olsa tadını çıkaran vatandaşlarla sohbet eden Başkan Soner Çetin, erkeklere hal hatır sordu, kadınların Anneler Gününü kutladı. 

Vatandaşlara hitaben, “Kucaklaşacağımız günler yakındır” ifadesini kullanan Başkan Soner Çetin, “Yaklaşık 2 aydır yasaktan dolayı sokağa çıkamıyorsunuz. Bütün bu önlemler sizlerin sağlığı için alındı. Ama artık Türkiye’de durum iyiye gidiyor. Yakında kucaklaşacağız. Kısa süre sonra sokağa çıkma yasağının kaldırılacağını düşünüyorum. Ancak tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Dikkatli olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Soner Çetin, parkta vatandaşlarla sohbet ederken sosyal mesafe uyarısı da yaptı. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşların biraz daha mesafeli oturmasını isteyen Başkan Soner Çetin, maske kullanımının da ihmal edilmemesini vurguladı.

Öte yandan Çukurova Belediyesi otobüsü de ilçenin cadde ve sokaklarında gezerek vatandaşlara mutlu pazarlar diledi. Otobüsün anons sisteminden sevilen şarkılar dinletilirken, Anneler Günü kutlaması da ihmal edilmeli.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yakında, sizlerle, kucaklaşacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı