GENEL

Yarış kızıştı, başvurular başladı! SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı emeklisine 5500, 6000, 7500 TL maaşa ek karşılıksız ödeme var

Türkiye’de artık cefakar emeklilerin de yüzü gülecek. Çünkü bankalar, milyonlarca emekli Vatandaşı bünyesine katabilmek için büyük bir rekabet haline girdi. Sosyal güvenlik kurumu ve bankalar arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda milyonlarca emekliye ödenen emekli promosyonu ödemelerinde 2022 süreci hala devam ediyor. Emekli maaşları arttıkça bankalarda emekli vatandaşlara verecekleri promosyon tutarlarına zam yapıyor. Hatta bu zam o kadar yüksek boyutlara ulaştı ki 7500 TL’ye kadar ek ödeme fırsatları sunulmaya başlandı.

Yarış kızıştı, başvurular başladı! SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı emeklisine 5500, 6000, 7500 TL maaşa ek karşılıksız ödeme var. Ekonomik kriz sürecinde en çok etkilenen kesim olan emekliler artık bankaların sunduğu emekli promosyon ödemesi fırsatları sayesinde bir nebze de olsa rahat nefes alma şansı elde ediyor. Sosyal güvenlik kurumu ve bankalar arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda emekliye nakit promosyon fırsatı sağlanıyor. Milyonlarca emekli başvuru yapmaları halinde promosyon ödemelerinden anında yararlanıyor. Üstelik emekli maaşlarına temmuz ayında yapılan zam sonrasında bankalarda emekliye ödeyecekleri promosyon tutarına zam yaptı. Başvuru yapan tüm emekliler ödeme fırsatından faydalanırken emekli olduğunuz kuruma göre değil maaşınıza göre banka promosyonu alma fırsatı elde ediyorsunuz. Peki emekliye en yüksek promosyon veren banka hangisi?

Milyonlarca emekli temmuz ayında aldığı zaman heyecanını yaşarken müjdeli bir haberde bankalardan geldi. Temmuz ayında maaşlara yapılan zamlar bankaların verdiği emekli promosyon ödemelerini de arttırdı. Bir çok banka adeta emekliyim müşterilerini kapabilmek için muslukları açtı. Bankalar tarafından emeklilere sağlanacak olan promosyon ücretlerinin tutarı rekor düzeye ulaştı. Peki, en yüksek emekli promosyonu veren banka hangisi? İşte bankaların emekliye 2022 promosyon ödemeleri…

YAPI KREDİ BANKASI 7250 TL PROMOSYON VERİYOR

Emeklilerin yüzü artık Yapı Kredi sayesinde gülüyor. Çünkü temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zamlar sonrasında emekli vatandaşları bünyesine katmak ve maaş müşterisi yapmak isteyen yapı kredi bankası emekli vatandaşlara 7250 TL’ye varan emekli promosyon ödemesi fırsatı sunmuyor. Emeklilerin ve Yapı Kredi’den promosyon alabilmek için yapmaları gereken tek şey maaşlarını taşımak ve 36 ay kalma taahhüdü vermek. 31 Ağustos’a kadar başvuru yapan emekliler Yapı Kredi’nin emekli promosyon fırsatından hemen yararlanabilecek. Ayrıca yapı kredi ek koşul olarak fatura ödeme talimatı istiyor.

AKBANKTAN 6500 TL PROMOSYON FIRSATI

Emekli vatandaşlara promosyon fırsatı sağlayan diğer bir banka ise Akbank oldu. Maaşını taşıyan ve 36 ay boyunca kalma taahhüdü veren emekli vatandaşlar Akbank’ın nakit promosyon fırsatından faydalanabiliyor. Akbank ek koşul istemiyor sadece maaşınızı taşımak ve 36 ay boyunca bankada kalmak için taahhüt vermek promosyon fırsatından faydalanmak için yeterli oluyor. Akbank’ın emekli promosyon imkanından faydalanmak isteyenler En yakın banka şubesine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

TEB BANKASI REKOR KIRDI

Emekli promosyon fırsatlarında rekor kıran banka ise TEB bankası oldu. Maaşını taşıyan ve dört yıl üç yıl boyunca kalma taahhüdüne ek olarak iki otomatik ödeme talimatı verenlere Türkiye ekonomi bankası tarafından 7500 TL nakit promosyon imkanı sağlanıyor. TEB emekli promosyon fırsatlarından faydalanmak isteyenler en yakın şubeye giderek başvuru yapabilir ve maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Başa dön tuşu