GÜNDEM

Yastık altında altını olanlar dikkat! Uzman isim satmanız gereken tarihi açıkladı: Pik yapacak, 8.000 TL olacak haber bekleyin

Gram altın fiyatları her gün olduğu gibi bugün de yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından merakla Takip ediliyor. Altın fiyatlarının yanı sıra uzmanlardan gelecek olan tahminlere göre hareket eden vatandaşlar analizleri de araştırıyor. Gram altın fiyatları ile ilgili bomba tahmin ünlü altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’ten geldi.

Altın piyasalarında hareketlilik devam ediyor. Altında dalgalanma sürerken yatırımcılar ve vatandaşlar ise yastık altındaki altınları ne yapacağını öğrenmek için uzmanların yorumlarını yakından takip ediyor. Nihayet altın konusunda uzman birisinden tavsiyeler geldi. Uzman isim, altının pek yapacağı tarihi açıklayarak yastık altında altını bulunanların o tarihte mutlaka satmasını söyledi. Peki, altın fiyatlarında son durum ne? Altında yükseliş devam edecek mi?

Altın piyasalarında dengelerin değişeceği tarih belli oldu. Ünlü altın ve para piyasaları uzmanı izlenmemiş, geçtiğimiz günlerde düşüş eğilimi içine giren ve yeniden toparlanan altın fiyatları ile ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca altının pik yapacağı tarihi de söyleyen İslam Memiş, yastık altında altını bulunan ve ne yapacağını düşün ama yatırımcılar için çok önemli tavsiyeler verdi. Peki, altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altın fiyatları 1400 TL olacak mı?

ALTIN FİYATLARI SON DURUM NE?

Altın son dakika gelişmeleri hız kesmeden devam ediyor. Aybaşında açıklanan enflasyon rakamları sonrasında altın fiyatları hareketlenmiş ve son bir haftadır süren düşüşüne son vermişti. Gram altın fiyatları yeniden yükselişe geçerken vatandaşlar ve yatırımcılar ise o zaman isimlerden gelecek tavsiye ve önerileri dört gözle bekliyor. Aralık ayında altının büyük çöküşünü önceden tahmin eden ve vatandaşlar uyaran ünlü altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yastık altında bulunan vatandaşlar için yeni tavsiyelerde bulundu. Peki, piyasalar bu durumdayken ne yapmalı? Altın almak mı satmak mı mantıklı?

UZMANLARDAN ALTIN FİYAT TAHMİNLERİ

ABD’de ekonomisi, altın fiyatları üzerinde çok önemli bir rol oynuyor. Ancak doların güç kazanması altının kaybetmesine sebep oluyor. Bu nedenle ABD Merkez Bankası fed faiz açıklaması yaptığında altın fiyatları gerilemeye başlıyor. Ancak Türkiye’de faiz açıklamasının ardından altın fiyatlarında toparlanma yaşandı. Bu toparlanma FED Eylül ayı faiz kararı ne kadar devam edecek. Eylül ayında Amerikan Merkez Bankası’nın 75 baz puan faiz artırımına gideceği tahmin ediliyor.

Uzmanlar ise altın fiyatlarının bu tarihten itibaren düşeceğini söylüyor. Şu anda ons altın fiyatları 1710 $ seviyelerinde seyrederken fed faiz kararı sonrasında 1675 $ civarına gerilemesi bekleniyor.

İSLAM MEMİŞ ALTININ PİK YAPACAĞI TARİHİ VERDİ

Altın fiyatları ile ilgili bir açıklamada altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’ten geldi. Altın fiyatlarında yükselişin devam ettiğini ve döviz kuruna bağlı olarak değiştiğini belirten İslammemiş, yılsonuna doğru altının pin noktasına ulaşacağını söyledi. Çeyrek altında beklentisinin 2000 TL civarı olduğunu belirten İslam Memiş, tam altın fiyatlarının ise yeni yıla doğru 8000 TL düzeyine yükseleceğini iddia etti.

Başa dön tuşu