GÜNDEM

Yetkili isimden emekliye bomba tüyo: Bekleyin promosyon 20 bin TL olacak

Emekli vatandaşlar için son dönemlerde bankalar promosyon tutarlarına peş peşe zamlar yapmaya devam ediyor. bazı bankalar ise hala promosyon rakamlarını açıklamadı. şu anda 7.500 liraya kadar çıkan promosyon tutarları ile ilgili bir özel bankanın en yetkili isminden bomba gibi tüyolar geldi. emekliler bekleyin Çünkü bankalar promosyon tutarını 20.000 TL'ye kadar yükseltecek.

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi vatandaşların yanı sıra dul ve yetim aylığı alanlara ödenen emekli banka promosyonu tutarları temmuz zammı sonrasında iyiden iyiye artmıştı. Bazı özel bankalar promosyon ücretlerinde rekor kırarak 7.500 TL’ye kadar çıkarken bir özel bankanın yetkilisi yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü. şu anda kamu bankalarından hala promosyon konusunda net bir açıklama gelmese de özel banka yetkilisi bankaların 3 yıl için verdiği promosyon tutarının 20.000 TL’ye kadar çıkacağını söyledi. Peki, hangi banka 20 bin TL maaş promosyonu verecek?

Emekli vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında yapılan anlaşma gereğince maaşlarını taşımaları halinde bankalardan promosyon Teşviki alabiliyor. Özellikle Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zam sonrasında bankaların ödediği Maaş promosyonu da rekor seviyeye ulaştı. Şu anda birçok özel banka promosyon ücretlerine zam yaparak 7.500 TL’ye kadar nakit promosyon ödemesi yapmaya başladı. emeklileri ilgilendiren haber ise özel bir bankanın en yetkili ismi verdi. emekliler, maaşınızı taşımak için bekleyin Çünkü bankalar nakit promosyon tutarına 20.000 TL’ye kadar yükseltebilir.

PROMOSYON YARIŞI DAHA YENİ BAŞLADI

Emekli maaş promosyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan özel bir bankanın yetkilisi müjdeli haberi verdi. bankalar arasında promosyon yarışının daha yeni başladığını belirten yetkili. Kısa süre içerisinde tutarın 10 bin liraya kadar yükseleceğini söyledi. Özel banka yetkilisi bomba açıklamaların devamında ise kamu bankalarının Hala sessizliğini koruduğunu belirterek Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın da bu yarışa girmesi halinde rakamının 20 bin liraya kadar yükseleceğini öne sürdü.

7500 LİRA BÜYÜK BİR RAKAM DEĞİL

Özel banka yetkilisi yaptığı açıklamada şu anda emekli vatandaşlara verilen 7500 TL’lik promosyon ödemesini büyük gibi göründüğünü fakat 2015 yılına bakıldığında DenizBank’ın emekliye 300 TL promosyon verdiğini söyledi. o dönemin enflasyonu ile kıyaslandığında şu anki rakamların çok düşük kaldığını belirten yetkili, bugün verilen promosyon ödemesinin en az 15000 TL olması gerektiğinin altını çizdi.

KAMU BANKALARI YARIŞA DAHA DAHİL OLMADI

Özel bankalar son dönemlerde promosyon rakamlarına peş peşe zam yaptıklarını açıklarken kamu bankaları ise promosyon konusunda sessizliğini korumaya devam ediyor. milyonlarca emekli müşterisi bulunan Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank’ın vereceği promosyon tutarı merakla bekleniyor. Banka yetkilisi ile yaptığı açıklamada bu konunun altını çizerek kamu bankalarının daha yarışa dahil olmadığını söyledi. ilerleyen günlerde kamu bankalarından da Maaş promosyonu açıklamasının gelmesini beklediklerini belirten banka yetkilisi, İşte o zaman nakit promosyon tutarının 20.000 TL’ye kadar yükseleceğini vurguladı.

Başa dön tuşu