TEKNOLOJİ

Youtube’a gelecek yeni özellik duyuruldu

Dünyanın en çok kullanılan video Platformu YouTube, gelecek olan yeni özelliği duyurdu. YouTube’un yeni özelliği sayesinde artık içerik üreticileri canlı yayına konuk alabilecek.

Dünya genelinde en çok kullanılan video Platformu olan YouTube, yeni özelliğini devreye almaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre YouTube’un yeni özelliği  “Go Live Together” olacak. Bu özellik sayesinde içerik oluşturucuları açtıkları canlı yayınlara konuk alabilecek.

Birlikte canlı yayına geçin özelliği

YouTube tarafından Creator Insider kanalında Ve yayınlanan bir blog gönderisinde yeni özellik duyuruldu. Yapılan açıklamada yeni özelliğin “Birlikte Canlı Yayına Geçin” özelliği Olduğu ifade edildi. Yani bu özellikle birlikte artık içerik üreticileri canlı yayını açmaları durumunda bir kişiyi konuk olarak alabilecek ve misafiri ile ortak yayın yapabilecek.

Ancak özelliğin YouTube’un masaüstü sürümünde değil sadece mobil üzerinden kullanılabileceği öğrenildi. Başlangıçta belli gruptaki içeri oluşturucular bu özelliği kullanabilecek. En az 50 abonesi olan kanallar birkaç hafta içerisinde özellikten faydalanmaya başlayacak.

Başa dön tuşu