GÜNDEM

Ziraat Bankası borçlarınızın yarısını siliyor! Sıfır faizli kredi desteği sağlanacak

Borcu olanlara Ziraat Bankası’ndan müjde! Borçlarınız sıfır faizli kredi desteği ile siliniyor. İşte yapmanız gerekenler…

Ziraat Bankası borçlarınızın yarısını siliyor! Sıfır faizli kredi desteği sağlanacak. Borcu olan milyonlara güzel haber Ziraat Bankası’ndan geldi. Başvuru yapanların elektrik borçlarının yüzde 50’si silinecek. Aynı zamanda başvuru yapanlara sıfır faizli kredi desteği de sağlanacak. Konu ile ilgili Ziraat Bankası detaylı açıklama yaptı. Bir müjde de Çiftçilere geldi. Ziraat Bankası, Aydem perakende ve Gediz perakende ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda Çiftçilere destek verecek.

Ziraat Bankası’ndan elektrik borcu olan çiftçiler için güzel haber geldi. Başvuru yapan çiftçilerin geçmiş dönem elektrik faturalarının faizleri silinecek. Aynı zamanda yeni dönem fatura borçları içinde sıfır faizli kredi desteği sağlanacak. Başvuruları Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilecek.

ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK BORCU FAİZLERİ SİLİNİYOR

Ziraat Bankası’ndan milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Ziraat Bankası’nın Gediz perakende ve Aydem perakende ile yaptığı işbirliği doğrultusunda Çiftçilere sıfır faizli kredi desteği sağlanacak. Aynı zamanda çiftçilerin elektrik faturası borçlarının da faizleri silinecek. Elektrik borçlarını kapatmak isteyen Çiftçiler 60 ay vadeli ve 10 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi desteğinden faydalanabilecek. Birikmiş elektrik faturası borcu olan Çiftçiler için başvuru tarihleri ve başvuru kanalları da belli oldu.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Ziraat Bankası’nın yaptığı işbirliğini içeren Cumhurbaşkanı kararı resmi gazetede yayınlandı. 18 08 2022 tarihli karara göre Ziraat Bankası tarafından Çiftçilere “Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi” kullandırılacak. Kampanya kapsamında Çiftçiler ve sulama birlikleri geçmiş dönem borçlarını faizsiz olarak ödeme fırsatına sahip olacak. Aynı zamanda 5 yıl vade imkanı sağlanacak. Çiftçilerin yeni dönem elektrik borçları için de bir yıl vadeye kadar ödemeli faizsiz kredi desteği verilecek.

Fırsattan faydalanmak isteyenlerin başvurularını Aydem perakende ve Gediz perakende müşteri ilişkileri merkezlerinden alacakları tarımsal elektrik borcu kapama bildirim formunu doldurduktan sonra Ziraat Bankası şubelerine yapmaları gerekiyor.

Başa dön tuşu