GÜNDEM

Ziraat Bankası emekli maaşına göre 4.500, 5.000 TL karşılıksız ödeme verecek! Tek seferde peşin olarak hesaba geçecek

Emekli maaşı alan herkese müjde! Ziraat Bankası tüm emeklilere hediye para ödeyecek. 4.500, 5.000 TL karşılıksız ödeme tek seferde peşin ödeme hesaplara yatacak.

Ziraat Bankası emekli maaşına göre 4.500, 5.000 TL karşılıksız ödeme verecek! Tek seferde peşin olarak hesaba geçecek. Emekli maaş promosyonu ödemelerinde kartlar yeniden dağıtılıyor. Bankalar Ekim ayında da birbiriyle büyük bir yarış haline girerken Kasım ayında dengeler değişecek gibi görünüyor. Çünkü artık kamu bankaları da bu yarışa dahil olacak. Kasım ayı emekli maaş promosyonu konusunda ilk hamile Ziraat Bankası’ndan geldi. Başvuru yapan emekliye Ziraat Bankası tarafından 3 yıllık Maaş promosyonu peşin olarak tek seferde ödenecek. Maaş promosyonu ödemesi 4000 TL ile 5.000 TL arasında değişecek.

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi emekliler bankalarını sağladığı Promosyon miktarlarından son dönemlerde çok sıcak bakıyor. çünkü emekli maaş promosyon ödemeleri Temmuz ayından bu yana giderek artıyor ve bankaların arasındaki rekabetin de kızışması ile birlikte rekor tutarı kadar ulaşıyor. Kasım ayında Bu rekabet daha da artacak gibi görünüyor. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu 19 banka ile Yeni anlaşma yaptı. Bu anlaşma ile beraber artık kamu bankaları da yarışan içinde. Emekli maaş promosyonu ilerlemesini yapan ilk kamu Bankası ise Ziraat Bankası oldu. Ziraat Bankası maaşını taşıyan ve 3 yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emekliye maaşa göre 4500 TL ile 5 bin TL arasında değişen promosyon ödemesi yapacak.

TEK SEFERDE PEŞİN ÖDEME YAPILACAK

Ziraat Bankası, emekli maaş promosyonu ödemelerini güncelledi. Sosyal Güvenlik Kurumu ile 1 Kasım tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yeni sözleşme imzalayan Ziraat Bankası’ndan yeni promosyon ücretleri ile ilgili açıklama yapıldı. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilere 3 yıllık maaş sözlü karşılığında tek seferde ve peşin ödenecek promosyon miktarları şöyle oldu;

“3.500 TL altında emekli aylığı alanlara 3.000 TL, 3.500 TL ila 7.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 3.500 TL, 7.500 TL ila 10.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 4.500 TL, 10.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 5.000 TL”

DEVAM EDEN PROMOSYONLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞME

Ayrıca Ziraat Bankası 2020 yılında promosyon alan ve hala devam eden promosyon sözleşmesi bulunan emeklilerle ilgili de önemli açıklamada bulundu. 2020 yılına ilişkin promosyon sözleşmesi devam edenlerin yeniden başvuru yapabileceklerini belirten Ziraat Bankası, herhangi bir tutar İade etmeye gerek olmadığını söyledi. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamanın devamında Şu ifadeler kullanıldı; “2022 promosyon ödemesi yapılırken önceki döneme ilişkin iade tutarı sistemsel olarak mahsup edilecektir.”

ÖDEMELER 1 KASIM’DA BAŞLAYACAK

SGK ile Yeni emekli maaş promosyonu sözleşmesi imzalayan Ziraat Bankası’nda başvuru işlemleri 18 Ekim tarihi itibariyle başladı. Başvurusu onaylanan emeklilerin ödemeleri ise 1 Kasım tarihinde hesaplarına yatacak. Ziraat Bankası’ndan yapılan yazılı açıklamada başvuru işlemleri ile ilgili Şu ifadeler kullanıldı;

“Emekli aylıklarını Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimizin promosyon ödemesinden faydalanabilmesi için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Bankamız aracılığı ile alacaklarına dair başvuruda bulunmaları yeterlidir. Bankamızdan birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşterilerimiz için, ödenecek promosyon tutarı; maaş tutarları toplamına göre hesaplanmaktadır.”

Ziraat Bankası’ndan Maaş promosyonu almak isteyen emekliler başvuru işlemlerini banka şubeleri, mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetleri ile telefon bankacılığı ve e-devlet üzerinden yapabilecek.

Başa dön tuşu