GÜNDEM

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Duyurdu! Ödemelerinizi 3 Ay Erteleyebilirsiniz

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank müşterilerine ödemelerini 3 ay erteleme fırsatı vereceğini açıkladı.

Devlet bankaları olarak da bilinen kamu bankalarının özel bankalara oranla daha avantajlı faiz oranları sunduğu bilinmektedir. Uygun faiz oranlarının yanı sıra ödeme kolaylıkları da sağlayan bu bankalar özel bankaların aksine daha az başvuru koşulu sunar. Özel bankalardan kredi reddi alan vatandaşların kamu bankalarından kredi alma şansı daha yüksektir.

Bu nedenlerden dolayı kamu bankaları yani Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, Türkiye’de en çok tercih edilen bankalar listesinde başı çekmektedir. Özellikle pandemi sürecinde çok düşük faizli kredi dağıtan bu bankaların bu dönemde de faiz indirimi yapması vatandaşlar tarafından heyecanla beklenmektedir. Çoğu vatandaş faiz indirimi yapılmasa bile en azından erteleme şansı talep ediyordu.

Ekonomik olarak zor durumda olan ve kredi borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlara nihayet güzel haber geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, müşterilerine 3 ay erteleme fırsatı sunacağını açıkladı. Nakit sıkıntısı çeken ve acil olarak paraya ihtiyacı olan vatandaşlara ilaç gibi gelecek bu kampanyanın detaylarını haberimizin devamında paylaşacağız.

VAKIFBANK ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi çekecek olan vatandaşlara Vakıfbank bir güzellik yaptı. Düşük faizli kredi sunacağını açıklayan Vakıfbank, buna ek olarak bu krediden faydalanan vatandaşların ödemelerini 3 ay erteleyebileceğini de müjdeledi. Üstelik aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli, değişken taksitli olarak çok sayıda ödeme seçeneği sundu. Vatandaşların taksitlerini 36 aya kadar seçebileceği bu kredinin faiz oranı sadece yüzde x olarak belirlendi. Ödeme planlarını örnek vermemiz gerekirse; 50 bin liralık bir ihtiyaç kredisi çeken vatandaşın ödeyeceği aylık taksit miktarı x lira olacak. Taksit ödemelerine Aralık ayında başlanabilecek.

HALKBANK ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Başvuru yapan vatandaşlara düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri de Halkbank’tır. 100 bin liraya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi verecek olan Halkbank, faiz oranını yüzde 1,94 olarak açıkladı. 36 ay vade ile 50 bin liralık kredi kullanacak olan vatandaşın ödemesi gereken aylık taksit tutarı 2.098 lira olarak hesaplandı.

ZİRAAT BANKASI ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası, farklı kesimlere farklı limitlerle ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi çekmesi neredeyse imkansız olan vatandaşlara bile 50 bin liraya kadar kredi çekme imkanı tanımaktadır. Emekli vatandaşlara da 100 bin liraya kadar kredi çekme imkanı verilmiştir. Ertelemeli kredi başvurularının hem online kanallar üzerinden alınacağı hem de internet bankacılığından alınacağı açıklanmıştır.

Banka şubelerine gitmeden önce, Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesini kontrol etmenizi öneririz. Kredi çekerken teslim etmeniz gereken evraklar ve kredinin detaylı şartları bankanın kendi sitesinde yer almaktadır. İnternet sitesine bakmak istemeyen müşteriler çağrı merkezlerini de arayarak gerekli bilgileri alabilir.

Başa dön tuşu