GÜNDEM

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gümbür gümbür geliyor! Cumhurbaşkanı bizzat talimat verdi: Emekliye 15 bin TL ek ödeme için start verildi

Kamu bankalarının emekli maaş promosyonu konusunda sessizliği sona eriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu bankalarına emekli promosyonu konusunda talimat verdi. Bankalar gümbür gümbür geliyor rakamlar 15 bin TL’ye çıkıyor.

Emekliye banka promosyonu konusunda kamu bankalarından bomba haberler geliyor. Son dönemlerde promosyon konusunda sessizliğini koruyan ve 750 lira gibi çok küçük bir rakam veren kamu bankaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrasında harekete geçti. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. alınan bilgiye göre kamu bankalarından emekliye ödenecek olan nakit promosyon tutarı 15.000 TL olacak. Milyonlarca emekli müşterisi bulunan ve son dönemlerde özel bankaların verdiği Maaş promosyonu nedeniyle müşterilerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalan kamu bankaları Nihayet harekete geçiyor.

Tek bir müşteri kaybına daha tahammül olamayan kamu bankaları, emekli vatandaşlar için kesenin ağzını açacak. şu anda özellikle Kamu çalışanlarına yönelik Market promosyon tutarlarını arttıran Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Nihayet emekli içinde çalışmalarına hız kazandırdı. bildiğiniz üzere üç kamu Bankası emekli vatandaşlara sadece 750 TL nakit promosyon ediyor. Ancak özel bankaların ödediği rakamlar her geçen gün artıyor. Bu sebeple kamu bankalarının bir an önce sessizliğini bozması gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine kamu bankaları da bu konuda harekete geçti. Müşteri kaybetmek istemeyen Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank gümbür gümbür geliyor.

TEK BİR MÜŞTERİ KAYBINA TAHAMMÜL YOK

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankalarına talimat vererek Artık tek bir müşteri kaybına tahammülü olmadığını söyledi. bunun üzerine harekete geçen bankalar kamu çalışanlarının ardından emekliler için de promosyon rakamlarını yükseltmeye hazırlanıyor. bildiğiniz üzere şu anda Vakıfbank ve polis sendikaları arasında promosyon için görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmeleri 15 Eylül tarihine kadar tamamlanacak ve yeni promosyon sözleşmeleri yapılacak. Hemen ardından da emekli için kamu bankalarının yeni teklifleri belirlenecek.

15.000 TL’DEN SÖZ EDİLİYOR

Kamu bankalarının Maaş promosyonu konusunda dillendirilen rakam ise 15 bin TL oldu. Zaten yeniden müşteri kazanmak isteyen kamu bankaları Bu rakamı gözden çıkarmak zorunda. Çünkü şu anda özel bankaların teklifleri 10.000 TL civarında dolaşıyor. Hatta Yapı Kredi Bankası ek ödeme fırsatları ile birlikte emekliye 11 bin liraya varan promosyon imkanı sunuyor. Bu sebeple de üç kamu Bankası rakiplerini geçmek zorunda.

EYLÜL AYI BİTMEDEN AÇIKLANACAK

Sektör kaynaklarından gelen son bilgilere göre Ziraat Bankası, VakıfBank Halkbank Eylül ayı bitmeden emekli için tekliflerini hazırlayacak. Ek koşul istemeden Maaş promosyonu veren 3 kamu Bankası yeni kurallara bağlı olarak bu rakamı vermeyi planlıyor. Yani otomatik ödeme talimatı teklifi yapılacak. Emekli vatandaşlar İsterlerse 2 adet otomatik ödeme talimatı ve 3 yıllık maaş sözü vermeleri halinde kamu bankalarından 15 bin liraya varan promosyonu alma şansını elde edecek.

Başa dön tuşu