GÜNDEM

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi iş birliği! Yüzbinlerce kişi düşük faizli 50 bin TL kredi alabilecek!

SON dakika düşük faizli kredi müjdesi! Ziraat bankası ve tarım kredi işbirliği yapıyor ve 100 binlerce kişiye 50.000 TL’ye varan düşük faizli kredi imkanı sağlanıyor.

Acil nakit paraya ihtiyacı olan ya da işletme kurmak isteyenler için ziraat bankası ve tarım kredi işbirliğinden düşük faizli kredi müjdesi geldi. Son dakika açıklamasına göre 31 Aralık 2023 tarihine kadar bu süre uzatıldı. Düşük faizli yatırım ve işletme kredisi almak isteyenler başvuru yaparak istedikleri tutarı ziraat Bankası’ndan alabiliyor. Ancak 50.000 TL üstü kredilerde vade sayısı 24 aya düşüyor. Bu sebeple başvuru yapmak isteyenlerin vade sayısına dikkat etmeleri isteniyor.

Ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifleri düşük düşük faizli yatırım ve işletme kredisi için yeni bir son dakika duyurusu da uyanmadı. Daha önce 31 Aralık 2022 tarihine kadar olan düşük faizli tarımsal yatırım ve işletme kredisi süresi uzatıldı. Yapılan son dakika açıklamasında düşük faizli kredi başvurularının 31 Aralık 2023 tarihine kadar devam edeceği bildirildi. Bu tarihe kadar başvuru yapanlar 50.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi kullanabilecek. 50.000 TL üstü başvurularınız için ise düşük faizli kredi taksit süresi 24 ay olacak.

SÜRE BİR YIL DAHA UZATILDI

Tarım ve orman bakanlığı bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifleri tarafından sağlanan tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisinin süresinin bir yıl uzatıldı ifade edildi. Karar aynı zamanda resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. düşük faizli tarımsal kredi kullanmak isteyenler 2023 yılının sonuna kadar başvuru yapabilecek. Başvuru tutarı ise aslında kredi limitinden çok ekilmesi istenen ürünlerle ilgili. Yani belirli ürünleri eklemeniz durumunda tarımsal düşük faizli kredi başvurusu yapma şansına sahip olacaksınız.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞININ EKİLMESİNİ İSTEDİĞİ ÜRÜNLER

Tarım ve orman bakanlığı düşük faizli kredi başvurusu yapmak isteyenlerdan bazı ürünlerin ekilmesini istiyor. Üreticilerin bu kapsamda destek alabilmesi için yağlık ayçiçeği, espri, dane mısır, soya, Kolza, yağlık zeytini, Susam, tıbbi aromatik bitkilerden yağlık gül, kekik, oğul otu, yağlık lavanta, adaçayı, sahlep, biberiye, zencefil, sumak, sığla yağı, defne, keçiboynuzu, fesleğen, aronya, mavi yemiş, safran, jojoba üretimi yapması gerekiyor. Bunun yanında örtü altında yapılan muz yetiştiriciliğine yönelik faiz indirimli kredi kullandırılmıyor. Sadece yukarıda saydığımız alanlarda Üreticilik yapanlar düşük faizli kredi imkanından faydalanabiliyor.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Düşük faizli tarımsal üretim kredisi kullanmak isteyenlerin başvuruları bir yıl süreyle uzatıldı. Bugün itibari ile resmi gazetede yayımlanan karar yürürlüğe girerken başvuru yapmak isteyenlerin ziraat bankası şubeleri ya da tura mı kredi kooperatifleri aracılığı ile başvuru gerçekleştirilebileceği bildirildi. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan üreticilerden başvuru esnasında ek bir belge istenmeyecek. Ancak Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayanlar bu kredi için başvuru yapamayacak. Daha detaylı bilgiyi tarım kredi kooperatifleri aracılığı ile de alabilirsiniz.

Başa dön tuşu