GÜNDEM

Ziraat Bankasından Vatandaşa Düşük Faizli Destek Kredisi! Başvurular Bugün Başladı Hemen Hesaba Geçiyor

Son dönemde artan enflasyon, yükselen döviz kurları vs. derken ekonomik açıdan yaşanan zorluklar kat ve kat artmış durumda. Ziraat Bankası’ndan Devlet destekli kredi açıklaması geldi! Böylesine zorlu bir ekonomik süreçten geçilirken elini taşın altına koyan Ziraat Bankası, ihtiyaç sahibi vatandaşlara düşük faizle destek kredisi kullandırılacağını duyurdu. Bakanlık’tan da bizzat açıklama geldi. Ziraat Bankası destek kredisinin detayları haberimizde sizlerle…

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından resmen duyuruldu! Yapılan duyuru ile Ziraat Bankası aracılığıyla başvuru yapanlara düşük faizli ve indirimli kredi desteği sağlanacağı açıklandı. Bugün itibariyle başvurular da başladı. Ekonomik olarak zor bir süreçten geçilen bu günlerde Ziraat Bankası üzerinden düşük faizli kredi kullanabilirsiniz. Peki vade ve faiz oranları ne? Ne kadar kredi verilecek? Bu soruların yanıtları sıklıkla araştırılıyor.

ZİRAAT BANKASI ARACILIĞIYLA DESTEK KREDİSİ

Tarım ve Orman Bakanlığı sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan duyuru ile Ziraat Bankası üzerinden balıkçılık destek kredisi verileceği ve kredi paketinin indirimli faiz içerecek şekilde hayata geçirildiği aktarıldı. Bakanlığın resmi internet adresinden de yayımlanan destek kredisi ile ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Türkiye karasuları içerisinde, Bakanlığımız tarafından onaylanmış ruhsata tabi olarak balık avcılığı yapan balıkçılarımız Ziraat Bankası aracılığıyla ‘Balıkçılık Destek Kredisi’nden yararlanabileceklerdir.

Diğer taraftan, daha önce faiz indirimli (sübvansiyonlu) tarım kredisi kullanmamış olan balıkçılarımız, işletme giderlerinin finansmanı amacıyla 15.000.000 TL’ye kadar %50-%80 arasında değişen oranlarda faz indirimli (sübvansiyonlu) tarım kredisi de kullanabilecektir. Daha önce faiz indirimli (sübvansiyonlu) tarım kredisi kullanmış olan üreticilerin ödeme güçlerini aşmamak kaydıyla ilave olarak bu krediden yararlanmaları da mümkündür.”

TAM 15 MİLYON TL’YE KADAR KREDİ İMKANI

Sübvansiyonlu yani %50-80 aralığında faiz indirimli olarak kullandırılacak kredi paketinin üst tutarı 15 milyon TL olarak açıklandı. Başvurular bugün itibariyle Ziraat Bankası üzerinden alınıyor. Başvuru yapan ve şartları taşıyan tüm vatandaşlara kredi ödemeleri anında onaylanarak yatırılıyor.

Başa dön tuşu