GÜNDEM

ZİYAPAŞA’NIN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Naci Sezgek, “Adana’nın en önemli yerleşim merkezinden biri olan Ziyapaşa Bulvarı’nı sorunlarından arındırıp çekici bir yerleşim birimi haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi

 

EĞLENCE yerleri, alışveriş merkezleri, marka mağazaları ve parklarıyla Adana’nın en gözde yerleşim birimlerinden Ziyapaşa Bulvarı’nı sorunlarından arındırmak amacıyla kurulan Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği başkanlığı görevine seçilen Naci Sezgek, “Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bugünden itibaren hedeflediğimiz projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadık” dedi. 

Tiyatro Kafede yapılan genel kurulda açış konuşmasını yapan Başkan Adil Ertok, göreve geldiklerinde hayata geçirmek istedikleri birçok proje bulunduğunu ancak pandemi nedeniyle bunları gerçekleştirmekte zorlandıklarını ifade etti. 

Avukat Atilla Ayman’ın divan başkanlığı görevini yaptığı genel kurulda mevcut yönetim ibra edildikten sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçim sonucu dernek başkanılığına Naci Sezgek, Başkan yardımcılığına Cahit Öztok, Esra Özülkü Demir, genel sekreterliğe Atilla Ayman, saymanlığa Dilek Kıraç, basın sözcülüğüne Temel Eren getirilirken, yönetim kurulu üyeliğine Adil Ertok, Bikem Uludağ ve Mustafa Ersin Şenozan  seçildi. 

Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Naci Sezgek, daha önce de aynı görevi başarı ile yürüttüğünü ve birçok hizmete imza attıklarını belirterek, “Adana’nın en önemli yerleşim merkezinden biri olan Ziyapaşa Bulvarı’nı sorunlarından arındırıp çekici bir yerleşim birimi haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. Kaldırımları topuklu ayakkabı giyen kadınların rahatlıkla yürümesini sağlayacak bir hale getirmeyi arzu ettiklerini söyleyen Başkan Sezgek şöyle devam etti:

“Bulvarın kuzey girişi için çizilen TAK projesi hayata geçirilecek. Aşk ve Sadakat Köprüsü gözden geçirilecek. Hatıra fotoğrafı çekilecek alanlar yaratılacak. Şemsiyeli görsellerin sayısı artırılacak. Peyzaj ve ışıklandırma çalışmalarına hız verilecek”

Yönetim olarak Adana Valisi Süleyman Elban ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş temsilcilerini ziyaret edeceklerini de ifade eden Başkan Sezgek, toplumun tüm birimleri ile sağlıklı diyaloğlar kuracaklarını ve hedeflerinin Ziyapaşa’yı sorunsuz bir bölge haline getirmeyi arzu ettiklerini vurguladı. 

Genel kurulda ayrıca derneğin kurucu başkanı Tayyar Zaimoğlu’nun Onursal Başkan olması kararlaştırıldı. 

 

Başa dön tuşu